Київська область, Яготинський район

Місто Келераш, Республіка Молдова

Угода про партнерство: 13 жовтня 2012 року
Термін дії Договору: до 01 грудня 2017 року
Основні сфери співробітництва: 1. Сторони усвідомлюють, що партнерство і співробітництво між народами сприяє зближенню людей різних країн, обміну досвідом та вирішення сучасних проблем суспільства.
2. Сторони укладають Договір про взаємне співробітництво по напрямках:
- всебічний обмін в області духовності, культури і мистецтва, встановлення прямих партнерських зв'язків між установами культури;
- обмін досвідом у сфері стратегічного планування розвитку території, управління містом, благоустрою території, захисту навколишнього середовища;
- встановлення і розвиток прямих зв'язків між освітніми установами, співробітництво між молоддю та молодіжними організаціями.
3. Сторони підтримують налагодження і розвиток партнерських відносин між регіонами.
Засноване: 1432
Країна: Республіка Молдова
Регіон: Келерашський район
Мер: Микола Мельник

Офіційний сайт: www.calarasi-primaria.md

Келера́ш (молд./рум. Călăraşi, Кэлэрашь) — місто в Молдові, центр Келерашського району за 50 км. від Кишиніва. Залізнична станція на лінії Кишинів-Унгени.

Назва «Calarasi» означає «вершники». У сучасній румунській мові замість нього використається слово «calareti». Цій назві місто зобов'язане легендою, відповідно до якої господар Стефан ІІІ Великий у війні з турками наказав загону кіннотників нести на цьому місці оборону. Коли турки напали на загін, багато хто загинув у бою, але перемогли. Відтоді поселення на цьому місці називається Келерашь.

Доповнення:

Назва міста «Calarasi» від румунського «вершники» (calareti, calareti) вони ж — візантійські легкі кавалерійські воєнізовані частини, котрі виконують охорону торговельних шляхів і які за формою своєю й озброєністю не відрізнялися від гусарів. Якщо мова не йде про тих самих.

Що місто К. розташоване було на древньому торговельному тракті підтверджують; стародавня візантійська церква в центрі Келераша, зруйнована на жаль ще в 70-ті роки 20-го сторіччя, але пам'ять про яку збереглася не тільки в народній пам'яті але й в архівах теж, крім неї ще збереглися в місті й на сьогодні слава Богу, але, на жаль не так багато, і розташовані уздовж і недалеко від колишнього торговельного тракту службовці торговцям значні льохи інші з яких приголомшують своїми розмірами. Уже про стародавності своєї торговельний тракт свідчить своїми підмурівками, шари які в умовах нестабільної для будов місцевих дакійських чорноземних ґрунтів збереглися не скрізь. Сам торговельний тракт дуже древній і про нього віодомо, що згадується в багатьох древніх хроніках за довго до народження Стефана Третього Мушата; від столиці Східної Волохії («принципат молдова»), тобто від міста Яси, після того як проходив через «перевал» (населений пункт «Корнешти») надалі тракт заглиблювався в лісистий важко прохідний район, у якому візантійської поліції турбот з лісовими розбійниками («хайдеїй»,«гайдуками») завжди вистачало але турботи візантійської «потири» якої з успіхом виконували частини «келерашів». У цьому місці вони були розквартировані майже в самому центрі «Кодр». Судячи по наступних найменуваннях населених пунктів «охороні візантійські келераші» на тракті ведучому від Яс на схід розквартирувалися в: Келерашах — Страшенах — Лепушне (Котовськ, Хенчешты) — Тігіні (Бендери), далі тракт ішов уже по Наддністрянщині розгалужуючись до сходу на Молдованку (Одеса, «Хаджибей») і убік Південного Бугу на північ...

Зображення Олександра Невського над входом у церкву в місті Келераш, Келерашский район, Молдова

Церква в місті Келераш, Келерашский район, Молдова