Київська область, Яготинський район

Місто Переяслав, Київська область, Україна

Угода про партнерство: 03 грудня 2019 року

Термін дії Договору: безстроково

Зміцнення дружніх зв'язків, розширення спектру партнерських рівноправних взаємовідносин, вирішенню культурних, соціальних, економічних, екологічних питань, а також плідна співпраця та обмін досвідом між депутатським корпусом та працівниками місцевого самоврядування.

Основні сфери співробітництва:

• економіка;
  • туризм;
  • культура;
  • мистецтво;
  • спорт;
  • освіта;
  • охорона здоровя;
  • розвиток громадянського суспільства;
  • культурна сфера та благоустрій;
  • залучення інвестицій;

Засноване: 1943
Країна: Україна
Регіон: Київська область
Мер: Тарас КОСТІН

Офіційний сайт: http://phm.gov.ua

Перея́слав (у 1943—2019 роках — Переяслав-Хмельницький; раніше також Переяславль, Переславль Руський) — місто обласного значення на сході Київської області Українирайонний центр над річкою Трубіж, лівою притокою Дніпра. Одне з найдавніших міст Русі — вперше згадується у 907, було столицею Переяславського князівства. Відстань до Києва — 85 кілометрів.

Через місто протікають річки ТрубіжКарань і Альта. Південна частина передмістя лежить поруч із Канівським водосховищем

Доповнення:

Місто Переяслав входив у Київське намісництво. Нині Переяслав-Хмельницький – районний центр у Київській області України.
Герб міста Переяслава затверджений 4 червня 1782 року разом з іншими гербами Київського намісництва: “У срібному полі трех – уступна вежа, увінчана церковною главою й зубчатою короною”.
В 1865 році був складений новий проект герба Переяслава: “У срібному полі червлена в 3 яруси вежа із золотими швами й вікнами, увінчана золотим з таким же хрестом куполом. Над вежею червлена про 3 зубцях корона”. У вільній частині – герб Полтавської губернії. Передбачалося, що герб будуть оточувати колосся, з’єднані Олександрівськой стрічкою. Проект не був затверджений.Переяслав-Хмельницький район створений в 1923 році (до 1943 року йменувався Переяславським). 28 грудня 2001 року районна рада затвердила герб і прапор Переяслава-Хмельницького району. Автор символів району – Олексій Кохан. Прапор являє собою полотнище із трьох вертикальних смуг: білої, червоної й білої, співвідношення ширини смуг – 1:4:1. У центрі полотнища зображений елемент герба міста – біла фортеця із надворотной церквою, що має золотий купол і хрест; гостроверхими бічними вежами, що мають золоту покрівлю й флюгері; у прорізі воріт червлений щит із золотим князівським знаком Всеволода Ярославовича. Герб району: у блакитному щиті зі срібною облямівкою сидячий на срібному трьохгор’є золотий бабак, що тримає в лапах червлену корону, у главі щита восходяще праворуч золоте сонце. Древня фортеця символізує Переяславське князівство, знак Всеволода Ярославовича нагадує про період розквіту князівства. Червоний колір – колір давньоруських військових щитів, білі смуги на прапорі символізують ріки Дніпро й Трубіж.