Шановні жителі міста Яготина!

Дата: 17.04.2019 14:48

З 1 квітня 2019 року у  м. Яготині розпочато перевезення у міському громадському транспорті загального користування за талонною системою пільгових категорій громадян, які мають право на безкоштовний проїзд згідно законодавства України та пенсіонерів за віком, які зареєстровані в адміністративних межах Яготинської міської ради.

Звертаємо Вашу увагу на те, що при посадці у міський маршрутний автобус громадяни пільгових категорій та пенсіонери за віком повинні надати водію належним чином заповнений талон, в якому вказано номер талона, прізвище, ім’я і по батькові особи, яка його отримала та серія і номер її посвідчення, яке надає право на пільгу на проїзд.

Талон дійсний виключно при пред’явленні посвідчення.

Не заповнені талони не дають права на безкоштовний проїзд у міському автотранспорті.

Передавати талони для безкоштовного проїзду іншим особам суворо заборонено.

На маршрутних рейсах працюють громадські інспектори Яготинської міської ради. У випадку виявлення вищезазначених фактів особа, яка отримала талони і передала іншій особі, буде позбавлена права на їх отримування у майбутньому.

У Державному бюджеті не передбачено кошти на відшкодування перевізникам витрат на здійснення пільгових перевезень. Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено здійснення видатків з усіх місцевих бюджетів, в тому числі і на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Для можливості часткового відшкодування автоперевізникам витрат за безкоштовне перевезення осіб, які мають право на пільговий проїзд  згідно з чинним законодавством України, з місцевого бюджету, відповідно до затвердженої Програми фінансування видатків із місцевого бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян та осіб, які досягли пенсійного віку, на постійних автобусних маршрутах загального користування, на 2019 рік прохання осіб пільгових категорій також звертатися за отриманням талонів.

Відповідно до чинного законодавства право на безоплатний проїзд мають:

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- діти віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- учасники бойових дій відповідно до статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- діти віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України “Про охорону дитинства”;

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани Національної поліції, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Держспецзв’язку відповідно до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”;

- батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”;

- особи з інвалідністю, діти з інвалідністю віком від шести років та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 38-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;

- реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”;

- особи, які досягли пенсійного віку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 №555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354».

Для безпеки руху міського автотранспорту загального користування у на території міста Яготинська міська рада просить пасажирів неухильного дотримуватись Правил проїзду у громадському транспорті та не вступати в суперечки з водіями автобусів щодо пільгового перевезення.