A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Урочисті заходи з нагоди святкування Дня Соборності України

Дата: 22.01.2020 14:49
Кількість переглядів: 446

22 січня урочисті заходи, з нагоди святкування Дня Соборності України, розпочалися біля пам'ятника Тараса Шевченка, який розташований на території Яготинського НВК "Спеціалізована школа - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3".

Цього зимового ранку на урочистостях були присутні: міський голова Н.М. Дзюба, виконувач обов’язків голови Яготинської райдержадміністрації Т.П. Сухенко, голова Яготинської райради П.В. Гайдай, учасники АТО, школярі, трудові колективи та громадськість міста.

Хтось сказав, і всі почули люди,

З Києва аж по самі Карпати:

«Україна є, була і буде!

Вже її нікому не здолати!»

Вперше у ХХ столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року ІV-м Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік, 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які постали після Першої світової війни в результаті розпаду Російської імперії та Австро-Угорщини.

Зашумів відвічний Київ прапорами,

Розлилась народу повідь по Подолі,

На майдані, на Софійськім, з корогвами

Зустрічала Україна свято волі.

Українці пам’ятають, як над тисячами присутніх у Києві на Софійській площі прозвучали слова Акта: «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

Завершився захід покладанням квітів до пам'ятника Тараса Шевченка, бо День Соборності символізує єдність України, прагнення українського народу до об'єднання, цілісності та неподільності.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень