A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Про хід виконання Програми фінансування видатків із місцевого бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян та осіб, які досягли пенсійного віку, на постійних автобусних маршрутах загального користування в м. Яготині

Дата: 21.02.2020 10:32
Кількість переглядів: 225

Рішенням Яготинської міської ради від 12.02.2019 №1810-45-VII було затверджено Програму фінансування видатків із місцевого бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян та осіб, які досягли пенсійного віку, на постійних автобусних маршрутах загального користування в м. Яготині у 2019 році (далі - Програма) та рішенням міської ради від 26.02.2019 № 1875-46-VII були внесені деякі зміни та доповнення.

Програма є одним із важливих інструментів реалізації підтримки транспортного обслуговування громадян, врегулювання відносин з автоперевізниками та забезпечення соціального захисту населення.

Програма розроблена на виконання законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про охорону дитинства", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 №555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354».

Відповідно до чинного законодавства право на безоплатний проїзд мають:

 • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
 • учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
 • діти віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
 • учасники бойових дій відповідно до статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
 • особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
 • діти віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України “Про охорону дитинства”;
 • ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани Національної поліції, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Держспецзв’язку відповідно до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”;
 • батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”;
 • особи з інвалідністю, діти з інвалідністю віком від шести років та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 38-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;
 • реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”;
 • особи, які досягли пенсійного віку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 №555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №35.

З метою контролю за ефективним та цільовим використанням бюджетних коштів, перевезення пільгових категорій громадян здійснюється за талонною системою. Програма передбачає здійснення права на безоплатний проїзд пільговиків та пенсіонерів за віком, які зареєстровані в адміністративних межах Яготинської міської ради, з розрахунку 24 талони на квартал.

Особи, які мають право на пільговий проїзд повинні пред’явивши посвідчення встановленого зразка надати водію транспортного засобу талон на пільговий проїзд, що надає право на безкоштовне перевезення.

Талон без посвідчення вважається не дійсним!!!

Контроль за дотриманням договірних умов між Яготинською міською радою та перевізниками у частині пільгового перевезення пасажирів здійснюють члени комісії з питань контролю за дотриманням автомобільними перевізниками умов договорів на перевезення пасажирів на постійних міських автобусних маршрутах загального користування в м. Яготині, затвердженої рішенням виконавчого комітету Яготинської міської ради від 18.12.2018 № 184.

Члени комісії здійснювали перевірки дотримання авто перевізниками вимог умов договорів, зокрема і в частині перевезення пільгових категорій громадян за талонами на міських маршрутах. В результаті перевірок були складені Акти перевірки. В 2019 році  загалом було складено 82 акти, з них у 18 актах відображено стан перевезення пасажирів за талонною системою у міському автотранспорті.

Витрати, пов’язані з перевезенням пільгових категорій громадян та пенсіонерів за віком, відшкодовуються перевізнику відповідно до затвердженого Порядку. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. При цьому обсяг коштів визначається під час формування бюджету з урахуванням його фінансових можливостей та може змінюватися в процесі виконання бюджету при внесенні змін до нього.

Фінансування видатків, передбачених Програмою, з урахуванням придбання талонів, штампів та інших витрат для надання пільговим категоріям громадян та особам, які досягли пенсійного віку, здійснюється лише на підставі зареєстрованих зобов’язань того бюджетного року, в якому вони здійснені. Покриття витрат перевізникам, пов’язаних з перевезенням пільгових категорій громадян проводиться  на підставі  договору, укладеного Яготинською міською радою з перевізником.

В термін до 10-го числа місяця наступного за звітним, перевізники подавали до міської ради щомісячний розрахунок про фактично виконані обсяги перевезень пільгових категорій населення за встановленою формою. Міська рада на підставі розрахунків про фактично виконані обсяги перевезень пільгових категорій громадян, що надаються перевізником, забезпечує відшкодування компенсаційних виплат на розрахунковий рахунок перевізників.

На виконання зазначеної Програми у міському бюджеті м. Яготина на 2019 рік кошти були передбачені.

Впродовж 2019 року всього було видано талони 8681 особі: у ІІ кварталі на пільговий проїзд талони отримали 2809 осіб; у ІІІ кварталі - талони отримали 2774 особи; у ІV кварталі - 3098 осіб.

Перераховано  кошти перевізникам за 2019 рік на загальну суму 844 800,00 гривень  за повернуті міській раді 140 800 талонів).

Щодо перерахування з міського бюджету суми коштів кожному з суб’єктів господарювання, які здійснюють пасажирські перевезення по місту:

ПАТ «Яготинське  АТП-13251» - 287 376,00 грн.

ФОП Барабаш А.Д. – 47 910,00 грн.

ФОП Васильєв В.Г. – 103 542,00 грн.

ФОП Малиш А.А. – 106 674,00 грн.

ФОП Щербина В.А.  – 299 298,00 грн.

Залишок неоплачених талонів зданих перевізниками у 2020 році за 4  квартал 2019 року на суму 73 896,00 (за 12 316 шт. талонів)

У 2020 році продовжено практику перевезення пільгових категорій громадян за талонною системою і рішенням Яготинської міської ради від 03.12.2019 № 2285 -56-VІІ була прийнята Програма фінансування видатків із місцевого бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян та осіб, які досягли пенсійного віку, на постійних автобусних маршрутах загального користування в м. Яготині у 2020 році.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень