Чим коронавірус відрізняється від грипу: симптоми і інкубаційний період

Дата: 16.03.2020 18:17

Симптоми захворювання

Найбільш поширеними симптомами коронавірусу є головний біль, кашель, лихоманка, утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Деякі люди мають легкі симптоми, інші  – важко хворіють.

Під час грипу висока температура тримається на рівні 38° понад 3-5 днів, у більшості випадків вона супроводжується явним знесиленням, апатією, м’язовими болями.

Крім того, у хворих на грип найчастіше вологий кашель або його зовсім немає. У хворих на коронавірус він сухий і виснажливий (важко відкашлятися).

Інкубаційний період

Інкубаційний період коронавірусу становить від 2 до 14 днів. Для грипу це значно коротший термін – один-два дні. Протягом цього часу, навіть не проявляючи ознаки захворювання, хворі на грип дуже заразні й залишаються такими тиждень.

Читайте: Коронавірус Covid-19 – усе, що потрібно знати

Профілактика

Для профілактики коронавірусу і грипу у МОЗ  радять дотримуватися таких правил:

• регулярно мити руки;
  • дотримуватися правил респіраторної гігієни (під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя);
  • дотримуватися дистанції у громадських місцях (не менше одного метра);
  • не чіпати брудними руками очі, ніс, рот;
  • дотримуватися звичайних правила гігієни;
  • не вживати сиру або без належної термічної обробки їжу тваринного походження;
  • прибирати на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення;
  • робити щеплення від грипу.

Лікування

Наразі ліків і вакцини проти коронавірусу не існує. Пацієнтів з підозрою на коронавірус необхідно ізолювати в одномісних палатах. Їм надається симптоматичне лікування. У разі, якщо одномісних палат не вистачає, людей потрібно розміщувати в палатах, у яких відстань між ліжками не менше одного метра.

За інформацією ВООЗ, при лікуванні Covid-19 антибіотики неефективні.

Щоб не захворіти на грип,  у МОЗ радять вакцинуватися. Якщо ви захворіли, то потрібно звернутися до лікаря. В жодному разі не можна займатися самолікуванням, самостійно призначати антибіотики чи інші препарати.

Як захиститися від вірусної інфекції:

1. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

2. Термічно обробляйте продукти

Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

Загальні рекомендації для профілактики коронавірусу:

1. Часто і ретельно мийте руки водою і милом. Центри з контролю і профілактики захворювань в США радить мити руки протягом не менше 20 секунд.
  2. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук - розчин з вмістом спирту 60-80% або з 2% хлоргексидину. Антисептик повинен покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба не менше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується більше бруду). При першій же можливості помийте руки милом і водою.
  3. Не торкайтеся брудними руками очей, носа або рота.
  4. Уникайте тісного контакту з хворими людьми і натовпом.

Якщо з'явились симптоми гострої респіраторної інфекції, щоб запобігти зараженню інших необхідно:

• залишатися вдома, якщо захворіли;
  • уникати тісного контакту з іншими людьми;
  • прикривате рот і ніс серветкою під час кашлю та чхання, а після ретельно мите руки;
  • регулярно провітрювати приміщення і дезінфікувати поверхні;
  • будьте на зв'язку зі своїм сімейним лікарем;
  • використовуйте захисну маску обов'язково, якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також перебуваючи в місцях великого скупчення людей для додаткового захисту.

Правила використання захисної маски:

• вона має покривати ніс і рот і щільно прилягати, без відступів по краях;
  • замінюйте маску, як тільки вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом або обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • замінюйте маску кожні чотири години і не використовуйте маску повторно.

Детальніше про захисні маски можна подивитись у відеоінструкції з поясненнями.

Особам, які подорожують необхідно:

• підтримувати гігієну рук;
  • уникати відвідування ринків тварин і птахів;
  • уникати відвідування хворих і натовпу;
  • звернутися до лікаря у разі появи симптомів - кашлю, лихоманки або труднощі з диханням;
  • також має важливе значення утримуватись від подорожей до Китаю і інших країн, де зафіксовані випадки захварювання коронавірусом.

Для лікарів, епідеміологів і лабораторних фахівців розробили алгоритм дій в випадку підозри на COVID-19.

Відповідальні керівники можуть ознайомити своїх працівників з інформацією про коронавірус, шляхи його передачі, ризики, а також домовитися про те, що в разі хвороби, працівник повинен залишатися дома.

Також офіс потрібно забезпечити засобами індивідуального одноразового використання: посудом, серветками, дезінфікуючими засобами, очищати робочі поверхні, особливо ті, якими користуються багато осіб - стільниці та дверні ручки тощо.

Важливо пам'ятати, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію - в основному це лихоманка, кашель, проблеми з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційного періоду. Вірус може викликати запалення обох легенів.