A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

Дата: 27.04.2020 12:28
Кількість переглядів: 341

На виконання розділу 5 витягу з протоколу № 10 засідання Кабінету Міністрів України від 23 березня 2020 року для запобігання поширенню короновірсної хвороби (COVID-19) Мінекономіки повідомляє про необхідність проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з рекомендаціями для суб’єктів господарювання, які здійснюються діяльність у сфері роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку в частині забезпечення роботи відповідних закладів з розрахунку один відвідувач на 10 кв. метрів площі торговельного залу за умови дотримання дистанції між ними не менше 1,5 метра із встановленням спеціальних позначок.

Також інформуємо, що Верховною Радою України прийнято два Закони України (№530 та№533 від 17.03.2020), які обмежують здійснення планових заходів нагляду (контролю).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530 від 17.03.2020 (далі – Закон№530) установлено заборону на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Звертаємо увагу, що внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб’єкта господарювання та виправлення технічних помилок (частина перша статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами) на усій території України установлено карантин з 12.03.2020 до 24.04.2020.

Кабінет Міністрів України продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року. Відповідне рішення прийняте на засіданні Уряду 22 квітня, та затверджене постановою КМУ від 22 квітня 2020 року № 291.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 533 від 17.03.2020 (далі – Закон№533) встановлено, що до 31.05.2020 забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

  • за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;
  • у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
  • у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Не підпадають під заборону позапланові заходи державного нагляду (контролю) відповідно до підстав, визначених статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За інформацією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень