Дорогі яготинці щиро вітаю вас з Медовим Спасом!

Дата: 14.08.2020 08:22

Фото без опису14 серпня щорічно православні християни відзначають свято Медового Спаса або, як його ще називають, Маковія.

Усього в Україні святкують три Спаса, а Медовий  — перший із них. Свято Маковія — це поєднання двох світів: народних українських традицій та християнських легенд. Відзначають Спаса саме в серпні, адже це місяць нового врожаю та щедрості природи.

У цей день віруючі традиційно освячують у храмах мед нового збору, і звісно мак, а також готують букет-оберіг з польових квітів, який зберігають весь рік. Це свято — одне з найбільш солодких і смачних, адже прийнято пригощатися пирогами і рулетами з маком, куштувати мед та готувати коржі з маком.

Тож вітаю зі святом! Нехай завжди вас оточують щирі, люблячі люди, достатку вам і благодаті у ваших домівках.
Миру, гармонії, натхнення і всіляких гараздів у житті!

Яготинський міський голова                        Наталія Дзюба