Звернення Яготинського РС ГУ ДСНС України до автолюбителів Яготинщини

Дата: 25.01.2021 16:46

Пожежа найчастіше трапляється через несправність автомобіля (замкнення електромережі, витік і займання бензину (мастила), в результаті аварії або через необережне поводження з вогнем водія або пасажирів. Легковий автомобіль може повністю згоріти усього за 3-4 хвилини .

Перші ознаки загоряння:

– характерний запах диму або горілої гуми;

– наявність диму.

Будь-яка пожежа в автомобілі, окрім зловмисних вибухів, починається із характерного запаху. Запах – перший й іноді єдиний сигнал про небезпеку.

Якщо сталася пожежа в автомобілі?

– не панікуйте;

– зупиніть автомобіль і вимкніть двигун;

– за можливості відімкніть акумуляторну батарею;

– поставте машину на гальмо і блокуйте колеса (нестійке положення може посилити інцидент);

– слід відразу висадити всіх пасажирів, забрати документи та інші цінні речі. Не перебувайте в автомобілі що спалахнув більше 90 с;

– викличте рятувальників за телефоном «101» або «112».

Лише тепер можна візуально виявити можливе місце пожежі і оцінити інтенсивність та небезпеку полум’я.

Якщо вогнище пожежі знаходиться під капотом:

– відкриваючи капот, будьте обережні – через приплив кисню можливий викид полум’я;

– скористайтеся для захисту рук ганчіркою;

– у момент відкривання відхиліть голову в сторону, а ще краще – відстрибніть від автомобіля;

– на місце загоряння спрямуйте струмінь вогнегасячої речовини вогнегасника, маневруючи ним по всій площині поширення полум’я;
– подавайте вогнегасячу речовину в напрямку від краю до центру вогнища;

– можна також накрити осередок пожежі брезентом, ковдрою, курткою – приплив повітря буде мінімальним, і є ймовірність, що пожежа швидко припиниться.

Якщо причиною загоряння в автомобілі є пролив пального, необхідно в першу чергу гасити пальне, а потім машину.

Пожежа біля бензобака є найнебезпечнішим варіантом. Тому відразу ж відбігайте подалі від автомобіля. В такий момент найважливіше вберегти себе і пасажирів від можливого вибуху.

Поради, що дозволяють уникнути пожежі:

– ніколи не заправляйтеся при включеному двигуні;

– не транспортуйте бензин в пластмасових ємностях (пластмаса накопичує статичну напругу, що може стати причиною спалаху бензину);

– якщо у Вашому автомобілі часто перегорають лампочки або запобіжники, негайно до електрика! Можливо, це наслідки короткого замикання, через яке може початися пожежа;

– слідкуйте за паливними шлангами Вашого автомобіля;

– будь-який електричний провід в підкапотному просторі повинен бути ретельно заізольований;

– слідкуйте за справністю газової установки, якщо вона встановлена у вашому автомобілі;

– якщо Вам дійсно дорогий свій автомобіль, необхідно заздалегідь подбати про надійний вогнегасник, а той два: вуглекислотний або пінний.

Вогнегасники найкраще зберігати у спеціально відведеному місці авто – так їх простіше буде дістати в разі пожежі.

Дотримання правил пожежної безпеки, регулярний техогляд та належна підготовка до екстрених ситуацій допоможе Вам діяти швидко та впевнено.

Нехай доля вбереже Вас від будь-яких пожеж! А у разі небезпечної ситуації телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Яготинський РС ГУ ДСНС України у Київській області