A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Засідання двадцять шостої сесії Яготинської міської ради VII скликання (відео)

Дата: 27.10.2017 17:39
Кількість переглядів: 650

 

Відеоматеріал незалежного інформаційного ресурсу "Яготин інфо" 

На адресу Яготинської райдержадміністрації, Яготинської райради, Яготинської міської ради та Київської обласної державної адміністрації надійшов лист від 20.10.2017 за № 01-09/4376 «Щодо проблемних питань початку опалювального сезону» департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської ОДА.

Протягом 9-ти місяців 2017 року КП Яготинської районної ради КПТМ «Тепломережа» надано послуг з теплопостачання на суму 6185,4 тис. грн, отримано коштів (з урахуванням боргів минулих періодів) - 7 054,9 тис. грн. Рівень розрахунків складає – 114,1% в тому числі безпосередньо населення розрахувалось з підприємством на 123,2%.

Заборгованість усіх споживачів за спожиті послуги станом на 01.10.2017 року становить 1 322, 3 тис. грн., з якої 153, 7 тис. грн. - установи державного бюджету та 1 174,6 тис. грн - борг населення.

Поряд з цим, підприємство має заборгованість за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» в сумі 13 746,0 тис. грн., із якої 281,7 тис. грн. може бути погашено за рахунок відшкодування з державного бюджету місцевим бюджетам заборгованості з різниці в тарифах для населення (постанова Кабміну М9332 від 18.05.2017).

Із загальної суми заборгованості за газ, 9193,1 тис. грн. може бути реструктуризовано на 60 місяців відповідно Закону України «Про заходи спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 № 1730, за умови надання власником підприємства фінансових гарантій шляхом передбачення відповідному місцевому бюджеті повної суми, яка реструктуризується. В іншому випадку договір реструктуризації підписаний не буде. В рамках до цього ж закону, 3 706,3 млн.грн. нарахованих НАК «Нафтогаз України» штрафних санкцій підлягають списанню.

Перепоною у підписанні договору реструктуризації по закону № 173, крім фінансових гарантій власника, стане питання невиконання попередньо укладеного між КП Яготинської районної ради КПТМ «Тепломережа» з НАК «Нафтогаз України» графіку реструктуризації заборгованості в сумі 3 339,0 тис. грн.

Крім того, по підприємству рахується заборгованість з різниці в тарифах по бюджетних установах станом на 01.01.2016, узгоджена територіальною комісією, сума якої складає 4 411,3 тис. грн. Дана заборгованість виникла у зв’язку з порушенням органом місцевого самоврядування Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині не приведення тарифів на послуги з теплопостачання до рівня економічно обґрунтованих витрат та їх виробництво. Тобто, відповідно до п.4 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» така заборгованість має бути відшкодована підприємству з відповідного місцевого бюджету.

Варто зазначити, що 09.08.2017 представником департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства спільно з державними інспекторами Інспекції Держенергонагляду у Київській області було проведено спільну вибіркову перевірку технічного стану теплових пунктів, насосних агрегатів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики КП Яготинської районної ради КПТМ «Тепломережа». Комісійно було обстежено 4 котельні за адресами: вул. Шевченка, 249, вул. Незалежності, 16, вул. Черняховського, 1 та вул. Робітнича, 1-а в м. Яготин, як результат - 3 котельні у вкрай жахливому стані (штукатурка на стінах місцями відсутня, скрізь павутиння, накидано різного мотлоху, частково порушена теплова ізоляція на трубопроводах системи теплопостачання в приміщеннях котельних тощо). На жодну земельну ділянку під об’єктами теплопостачання (котельнями) не оформлені державні акти на землю, за винятком котельні по вул. Робітнича, 1-а, що на масиві «Птахофабрика». Приєднане (фактичне) навантаження на усі 10 котелень лише 4,304 Гкал/год. або 16,8%. Коефіцієнт корисної дії котлів по деяким об’єктам складає трохи вище 30%, що не дає можливості економно використовувати природний газ, а відтак і кошти населення та місцевого бюджету.

Такий стан справ свідчить про повну бездіяльність керівника підприємства та безконтрольність з боку Яготинської районної державної адміністрації, яка за рішенням Яготинської районної ради сьомого скликання від 20.11.2015 року № 11-01-VII забезпечує виконання делегованих повноважень з управління об’єктами спільної власності територіальних громад Яготинського району.

Як наслідок - зрив початку та загроза сталого проходження опалювального сезону 2017/18 року у м. Яготин через фінансову неспроможність підприємства забезпечити на рівні не нижче 90% розрахунки за усіма укладеними з НАК «Нафтогаз України» договорами постачання природного газу або виконати попередньо укладений договір про реструктуризацію заборгованості.

З метою врегулювання проблемних питань щодо розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ в департаменті ще у липні 2017 року відбулись робочі наради з головами райдержадміністрацій, головами міських, селищних, сільських рад, про катастрофічну ситуацію по КП Яготинської районної ради КПТМ «Тепломережа» наголошувалось неодноразово.

Зважаючи на викладене, Київська обласна державна адміністрація в між-опалювальний період всіляко намагалася сприяти Яготинській райдержадміністрації у вирішені проблемного питання, але ніяких дієвих кроків з боку району не здійснено.

Підсумовуючи викладене, та з метою економії у цьому опалювальному сезоні, як природного газу так і бюджетних коштів, пропонуємо в терміновому порядку розглянути питання:

- забезпечення погашення підприємством графіку реструктуризації заборгованості в сумі 3 339,0 тис. грн. для можливості отримання початкових номінацій щодо обсягів природного газу для виробництва теплової енергії;

- переобладнання котлів НІІСТУ-5 в котельнях по вул. Шевченка, 21, вул. Шевченка, 249, вул. Каштанова Алея, 5, вул. Мічуріна та вул. Незалежності, 87 на використання твердого палива (на котлах замінити пальники на колосникові решітки);

- відпрацювати разом з РП ПрАТ «Київобленерго» питання можливості переведення населення на електроопалення для закриття деяких котелень. 

Наголошуємо, що за зрив початку опалювального сезону Яготинська райдержадміністрація буде відповідальною перед територіальною громадою міста Яготин за неефективне управління підприємством, а у випадку соціальної напруги серед населення, порушення конституційних прав громадян на гідні умови життя - перед Законом.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень