До уваги жителів та гостей міста!

Дата: 24.09.2018 17:47

Фото без опису13 вересня відбулось позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яготинській районній державній адміністрації під головуванням в.о. начальника управління агропромислового розвитку Яготинської райдержадміністрації П.А. Іваніщенка.

Під час засідання було розглянуто питання про оголошення спалаху АЧС на свинофермі ДП ДГ «Панфильська дослідна станція» (с. Панфили, Яготинського району, Київської області), встановлення карантину щодо африканської чуми свиней та затвердження Плану заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней на свинофермі ДП ДГ «Панфильська дослідна станція».

За результатами обговорень Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Яготинській РДА прийняла рішення:

1. Визначити територію сноферми ДП ДГ «Панфильська дослідна станція» (с. Панфили, Яготинського району, Київської області), епізоотичним вогнищем щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 13 вересня 2018 року.

2. Визначити зоною захисту територію с. Панфили Яготинського району.

3. Визначити зоною нагляду с. Ничипорівка та прилеглі до нього території Яготинського району.

4. Затвердити «План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней на свинофермі ДП ДГ «Панфильська дослідна станція» (с. Панфили, Яготинського району, Київської області) та персональний склад робочих груп задіяних у виконанні плану заходів (додається).

5. Створити координаційну групу в складі:

- в.о. начальника управління агропромислового розвитку Яготинської райдержадміністрації Іваніщенка Петра Андрійовича - голови координаційної групи;

- начальника Яготинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області – Омельченка В.А. – заступник голови координаційної групи;

члени координаційної групи:

- заступник начальника Яготинського відділення поліції  Переяслав – Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Мельник М.В.;

- начальник Яготинського РС ГУ ДСНС України в Київській області Власко С.І.;

-  керівник свиногосподарства ДП ДГ «Панфильська дослідна станція» Коваленко М.А.

6. Координаційній групі визначити місце для спалювання трупів свиней і встановлення карантинних ветеринарних постів, переліку (кількості) доріг, які необхідно закрити для проїзду транспорту та кількості табличок "КАРАНТИН. В'ЇЗД ЗАБОРОНЕНО". Створити і затвердити склад двох робочих груп, які будуть працювати в неблагополучному пункті та зонах захисту та нагляду.

7. Начальнику Яготинського РС ГУ ДСНС України в Київській області Власку С.І. провести інструктаж з технічної безпеки членів робочих груп задіяних у виконанні заходів.

8. Яготинській районній державній адміністрації, Яготинському РС ГУ ДСНС України у Київській області, Яготинському відділенню поліції  Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, Яготинському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та іншим залученим службам та суб’єктам господарювання усіх форм власності забезпечити безумовне виконання затвердженого Плану заходів та Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за № 432/30300.

9. Яготинській райдержадміністрації вивчити питання щодо процедури відшкодування збитків свиногосподарству ДП ДГ «Панфильська дослідна станція» (с. Панфили, Яготинського району, Київської області) за вилучених тварин (свиней) у зв’язку з проведенням заходів  щодо ліквідації африканської чуми свиней  відповідно до вимог чинного законодавства.

10. Яготинському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області спільно з Яготинським відділенням поліції  Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області провести розслідування з метою встановлення можливих шляхів занесення збудника африканської чуми свиней на територію сноферми ДП ДГ «Панфильська дослідна станція» (с. Панфили, Яготинського району, Київської області).

11. Яготинському відділенню поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління національної поліції в Київській області забезпечити ліквідацію місць стихійної торгівлі живими тваринами (свинями) та непереробленою продукцією тваринного походження на території району.

12. Карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням ДНПК при Яготинській РДА не раніше ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно Плану заходів.

13. Директору Яготинських ринків №1 та №2 Київської регіон споживспілки  взяти на жорсткий контроль недопущення продажу туш свиней, м’яса, продуктів забою та субпродуктів завезених з карантинної зони.

14. Яготинському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та органам місцевого самоврядування провести роз’яснювально-інформаційну роботу серед населення Яготинського району та в ЗМІ району.

15. Яготинському відділенню поліції Переяслав – Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, сільському голові с. Панфили – вжити заходів щодо припинення стихійної торгівлі по трасі Київ-Харків.