Київська область, Яготинський район

Заява депутата Яготинської міської ради VII скликання І.М. Смаглія

Шановні громадо м. Яготин

Хочу привернути вашу увагу до проблеми, яка розрослася до катастрофічних масштабів, це несанкціоноване сміттєзвалище в районі ДРСУ та Козловщини.

На сам перед погоджуюсь з заявами міського голови що несанкціонований смітник це проблема яка з’явилася  не сьогодні а проблема не одного десятка років. Разом з тим  нагадую жителям м. Яготин що міський голова та апарат міської ради незмінний протягом дев’яти років. Тому виникає  питання що міський голова та її команда зробили для вирішення цієї проблеми?

З цього приводу хочу зазначити наступне.

По перше були потуги підійти до цього питання з практичної точки зору а саме замовити проект та зробити рекультивацію території.

По друге намагалися залучити науковців щодо біо-переробки ТПВ. І хочу окремо наголосити що міський голова та її команда досягли не а би яких «успіхів» в переписці з центральними органами влади та іншими державними інституціями. На мою думку такі дії а якщо точніше бездіяльність виконавчої гілки влади Яготинської міської ради нагадують «титанічну» роботу «совєтскіх» чиновників в подоланні проблеми на папері а на справді проблема ніде не ділася а тільки розрослася.

Як ви розумієте що перше та друге не спрацювало з тих чи інших причин і смітник розрісся до катастрофічних розмірів, а от вся та писанина з владними структурами лягла в основу всіляких звітів міського голови на різних рівнях.

Я  нагадую міському голові та чиновникам міської ради що м. Яготин займає перше місце по онко хворобам в Київській області але чомусь ніхто не говорить про причини такої страшної статистики. Довожу до вашого відома що продукти розпаду на стихійному смітнику потрапляють в грунт та як наслідок в грунтові води. Скільки в мікрорайоні ДРСУ та Козловщині колодязів? Хто рахував? Я думаю що ніхто. Хто робив відповідні заміри?

Всі ми пам’ятаємо як горів смітник. Сморід стояв в місті майже місяць. Хто небуть робив заміри вмісту отруйних речовин в повітрі? І чи нанесло шкоду здоров’ю жителям міста продукти горіння?  Разом з тим мені достеменно відомо що велика група канцерогенів утворюються внаслідок спалювання органічних речовин. Слово «cancer» з латині перекладається як рак. Канцероген – це хімічна речовина, фізичний фактор, вірус, який здатний викликати або прискорювати розвиток злоякісної пухлини. Я далекий від думки що міський голова не розуміється в цьому питанні. Але чому в питанні локалізації стихійного сміттєзвалища не має ніяких зрушень? Мені не зрозуміло. Я  протягом шести років з питанням несанкціонованого смітника звертався до міського голови, неодноразово піднімав питання стихійного сміттєзвалища та озвучував пропозиції щодо вирішення цієї проблеми на сесіях Яготинської міської ради та на виконкомі. Але на жаль не отримав підтримки ні міського голови ні виконавчого комітету.

З огляду на вище зазначене. Вимагаю. Міському голові дати доручення профільним заступникам та відділу ЖКГ  невідкладно розробити заходи щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища.  протягом місяця надати напрацьовані пропозиції на розгляд постійних депутатських комісій. Відповідно депутатські комісії підготують проекти рішень та внесуть  на розгляд сесії.

Я впевнений  що ця реальна загроза здоров’ю жителям міста має  об’єднати  всіх депутатів та спонукатиме  до прийняття швидких та правильних рішень на користь Яготинської громади.

Слава Україні!

miskrada.org.ua