ВИЙШОВ НОВИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «Я МАЮ ПРАВО!» ПРО ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ
Міністерство юстиції України презентувало дев’ятий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» на тему «Земельні відносини. Оформлення спадщини». Відеоматеріал створений за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.
«Я МАЮ ПРАВО!» – загальнонаціональний правопросвітницький ТВ проект, спрямований на підвищення рівня правової обізнаності громадян.
У випуску роз’яснюється, які права та обов'язки входять до складу спадщини; який строк встановлюється для прийняття спадщини; що повинен зробити спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно; коли спадщина визнається відумерлою.
Так, до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.
Також у випуску повідомляється, що для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Слід враховувати, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом зазначених шести місяців не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Варто зазначити: незнання про існування строку для прийняття спадщини та його тривалості - не вважається поважною причиною.
Звертаємо увагу: спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Інформер: https://youtu.be/cenqLJkylOk
Програма: https://youtu.be/O2yJ2LYxclM
За інформації Міністерства юстиції України.