Яготинщина туристична

Фото без описуЯготинщина туристична

У перші дні весни ми започатковуємо туристичну сторінку Яготинщини, де плануємо розміщувати матеріали про всі важливі документи з розвитку туризму, прийняті у громаді, рекламувати кращі туристичні об’єкти та маршрути, розповідати про конкурси, майстер класи, цікаві новини та події, що у нас відбуваються.

Культурна спадщина нашого краю - це артефакти матеріального та духовного досвіду краян, архітектурні пам’ятки, Добраничівська стоянка первісної людини доби палеоліту, городища, кургани, козацькі цвинтарі, меморіали, Яготинський парк, озеро Супій, джерело Параскеви П’ятниці, гребля до так званої «дачі Хрущова», місця, пов’язані з життям і творчістю Тараса Шевченка та Катерини Білокур, інших відомих яготинців.

Яготинщина – козацький край, край гетьманів. У нас є можливість переосмислити українську історію та зрозуміти, що витоки російської агресії сягають віків і що шлях до перемоги не буває легким. Коли російські царі знищили козацтво, гетьману Кирилу Розумовському забороняли протягом десятиліття навіть навідуватися до України.

Велику жертву заплатила Яготинщина у боротьбі за незалежність лише за кілька останніх років: імена десятків найкращих синів – на Алеї пам’яті Героїв.

Яготинські стежки Тараса Шевченка, події, зустрічі, думки, твори, написані в нашому місті, розкажуть шанувальникам про нього, як живу людину з плоті та крові, яка зачаровувала своїм талантом поета, оповідача, декламатора, кохала, помилялася, карталася і страждала. Спеціальний маршрут до 210-річчя від Дня народження поета ми розробили та розмістили на туристичному порталі Київської обласної державної адміністрації «Мандруй Київщиною». Ознайомитися з маршрутом можна за посиланням https://kyivregiontours.gov.ua/routes/turisticnij-marsrut-agotinsinou-agotinskimi-slahami-tarasa-sevcenka.

Особливим магнітом залишається творчість народної художниці України Катерини Білокур. Закінчиться війна й відродиться всеукраїнський сільський фестиваль народної творчості, присвячений пам'яті Катерини Білокур, і «Катеринина пісня» збиратиме в Богданівці шанувальників її творчості та автентичного співу.

Туризм – це не лише огляд пам’яток та музеїв, а й знайомство з місцевою культурою, фольклором, народними ремеслами, сучасним художнім та образотворчим мистецтвом, пісенною та танцювальною творчістю.

Є на Яготинщині народні майстри - вишивальниці, майстри з обробки дерева,  бісероплетіння та лозоплетіння, ткацтва, лялькарства. Цей потенціал ще не до кінця розкрито.

Яготинщина – регіон сільськогосподарський і наші виробники здатні здивувати багатьма цікавими продуктами, які можна запропонувати туристам під час гастрономічних турів, які плануємо розвивати.

Туризм є способом ефективної психологічної реабілітації, яка потрібна і нашим воїнам, і всім іншим людям, які зазнають під час війни страху, напруження та відчаю.

Ми маємо багате культурно-історичне минуле, чудову природу, мальовничі села, а також активних підприємливих людей, здатних креативно мислити та наполегливо працювати. Для досягнення успіху потрібно докласти ще багато зусиль, створити туристичну інфраструктуру, запропонувати нові туристичні продукти та маршрути.

Запрошуємо до співпраці всіх, хто хоче, щоб туризм у громаді розвивався, щоб Яготинщина здобувала більше популярності на теренах України!

06 Березня, 2024 р., 10:03
Туризм – це одна з галузей економіки, яка навіть в сучасних умовах російсько-української війни розвивається, сприяючи зайнятості населення, розвитку інфраструктури, популяризація природної та історико-культурної спадщини, а також розвитку співробітництва між регіонами.