Символіка

ГЕРБ ЯГОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Герб Яготинської міської територіальної громади — геральдичний символ Яготинської міської територіальної громади.

Герб затверджений 23 грудня 2021 року (автор — Аліна Ільчук).

Герб Яготинської міської територіальної громади виконаний у вигляді щита.

Полотнище щита складається з малинового та синього полів.

Білий лицарський хрест на малиновому тлі – давній символ запорозького козацтва, захисників українського народу, його культури та віри від ворогів.

Зображення Свято-Троїцького Собору є символом духовності краю.

19 калинових листків – символізує 18 старостинських округів та місто Яготин, що об'єдналися в одну громаду.

Заокруглена основа синього кольору з хвилями – стилістичне зображення водойм громади та річки Супій, що з давніх давен омиває землі нашого краю.

ПРАПОР ЯГОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

герб1.jpg
Прапор затверджений 23 грудня 2021 року (рішення Яготинської міської ради від 23.12.2021)

Синьо-малиновий Прапор з елементами золотавого кольору.

Синій колір, як елемент Державного прапору, символізує водні багатства Яготинської міської територіальної громади, що розміщене на березі найбільшого на Київщині озера Супій – гордості та окраси міста.

Малиновий колір – колір козацьких перемог, мужності, хоробрості, любові до рідного краю та пролитої крові в боротьбі за його незалежність.

Білий лицарський Хрест – символ (печатка) Яготинської козацької сотні Переяслівського полку.

Жовтий (золотавий) колір – символ сонця, пшениці, тепла, один з кольорів Державного Прапору України.

ГЕРБ ЯГОТИНА

герб1.jpg

Герб Яготина — геральдичний символ міста Яготина.

Герб затверджений 8 червня 1989 року(автор — В. М. Прінько).

В червоному полі - срібна арка, обрамована двома золотими колосками.

В арці - лазурова р. Сула з зеленими берегами, над якою срібна ротонда.

Над ротондою летять дві качки.

Ротонда — історична споруда в Яготині. Тут були декабристи, Тарас Шевченко.

В базі золотого картуша напис «ЯГОТИН».

герб1.jpg

Герб Яготина — геральдичний символ міста Яготина.

Герб затверджений 17 серпня 2017 року (рішення Яготинської міської ради від 17.08.2017)

Герб міста Яготин виконаний у вигляді щита.

Полотнище щита складається з малинового та синього полів.

Малиновий колір – традиційний колір війська Запорізького, пов'язаний з історією Яготина, як сотенного містечка, одного з найстаріших сотень Переяслівського полку.

На малиновому полі зображений білий лицарський Хрест, основна складова елементу гербу - символ (печатка) Яготинської козацької сотні.

Синє поле щита символізує води Супою.

Щит обрамований золотою стрічкою, у вигляді колосу та лиштви, що є символом багатства, щедрості, сили та справедливості.

Цифри «1552»  у нижній частині герба - дата заснування міста Яготин.

ПРАПОР ЯГОТИНА

герб1.jpg
Прапор затверджений 17 серпня 2017 року (рішення Яготинської міської ради від 17.08.2017)

Синьо-малиновий прапор з елементами золотавого кольору

Синій колір, як елемент Державного прапору, символізує водні багатства міста Яготин, що розміщене на березі найбільшого на Київщині озера Супій – гордості та  окраси міста.

Жовтий (золотавий) колір – символ сонця, пшениці, тепла, один з кольорів Державного прапору України.

ГІМН ЯГОТИНА

Рідне місто моє

Слова і музика В. Кучерявого

Місто моє – мого дитинства дивний світ,

Місто моє несе мені тепло й привіт,

І голубі небеса, Супою тихий плин,

Чарівне місто – рідний Яготин.

Приспів:

Сонце встає, веселка грає в воді,

Місто моє, з тобою ми молоді.

День, що прийшов, наснагу нам дає.

Бо наше завтра – це життя твоє й моє.

Місто моє веселий гомін дітвори.

Місто моє – живи, працюй, співай. Твори,

Пройшли ми шлях нелегкий в борні, труді, боях

Хоч і тернистий, та достойний шлях.

Приспів

Місто моє – сади квітучі навесні.

Місто моє – навіки дороге мені,

Що я живу й творю, – низький тобі уклін,

Прекрасне місто – рідний Яготин.

Приспів

Місто моє – Шевченка геній дар мені.

Місто моє – чарівні квіти весняні.

Дарує нам Білокур – красі радію я.

Наш Яготин – моя й твоя земля.