Протидія насильства та торгівлі людьми

Фото без описуВітаємо!

Цим дописом ми розпочинаємо нашу рубрику #ЗупинимоТоргівлюЛюдьмиРазом, приурочену до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який проголошено 30 липня Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 2013 році з метою привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми, яка є одним з найжахливіших порушень прав людини.

Сьогодні розглянемо один з основних нормативних документів національного законодавства у сфері протидії торгівлі людьми - Закон України «Про протидію торгівлі людьми».

Відповідно до статті 1 Закону, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Відповідно до статті 11 Закону, боротьба з торгівлею людьми є невід'ємною складовою частиною діяльності органів Національної поліції по боротьбі із злочинністю, які, зокрема, здійснюють заходи щодо виявлення злочинів торгівлі людьми, осіб, які постраждали від торгівлі людьми, встановлення осіб - торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності шляхом реалізації організаційних, оперативно-розшукових, адміністративно-правових, процесуальних, аналітично-дослідницьких, інформаційних та інших заходів.

Відповідно до статті 14 Закону, особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Особа, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право до прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання різних видів послуг.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3739-17#Text

Інформує служба у справах дітей та

сімʼї Яготинської міської ради

24 Листопада, 2023 р., 10:17
Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства.
18 Жовтня, 2023 р., 15:01
Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
18 Жовтня, 2023 р., 14:45
Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це день, що є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми: сучасною формою рабства і порушенням прав людини. Запобігти цьому явищу можливо об’єднавши зусилля у переслідуванні злочинців, наданні допомоги постраждалим, веденні превентивної роботи. Так, 18 жовтня 2023 року головним спеціалістом Служби у справах дітей та сім’ї спільно з фахівцем Центру соціальних служб Яготинської міської ради у співпраці з Яготинським районним сектором ДМС проведені заходи щодо протидії торгівлі людьми з розповсюдженням інформаційних матеріалів перехожим громадянам.
18 Жовтня, 2023 р., 14:27
18 Жовтня, 2023 р., 09:03
08 Вересня, 2023 р., 11:00
07 вересня 2023 року працівники Яготинського центру професійного розвитку педагогічних працівників Яготинської міської ради взяли участь в обласній інструктивно-методичній нараді з теми «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни».
06 Вересня, 2023 р., 14:26
Відповідно до листа Служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної (військової) адміністрації на реалізацію укладеного меморандуму про співпрацю  з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA з питань протидії гендерно-зумовленому насильству 06.09.2023 року головним спеціалістом Служби у справах дітей та сім’ї Яготинської міської ради взято участь у презентації активностей у Київській області у сфері протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення, UNFPA Імплементаційних партнерів: ГО “Інноваційні Соціальні Рішення” та БО "Благодійний молодіжний фонд "Ініціатива" за посиланням в програмі ZOOM. Презентація стала досить корисною для подальшого використання в роботі.
06 Вересня, 2023 р., 09:03
Відповідно до листа Служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної (військової) адміністрації на реалізацію укладеного меморандуму про співпрацю з Міжнародним Благодійним фондом «АІСМ Україна» у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі 05.09.2023 року головним спеціалістом Служби у справах дітей та сім’ї Яготинської міської ради взято участь у презентації проєкту «Прихистків для осіб, які постраждали від домашнього насильства «REFUGE» за посиланням в програмі ZOOM.
25 Серпня, 2023 р., 10:14
96% дітей віком від 10 років є активними користувачами інтернету. Для більшості з них це спосіб відпочинку, знайомства і спілкування, а віднедавна, онлайн-світ для дітей та вчителів став способом здобування знань. За даними дослідження в Україні,  лише 5,2% респондентів-дітей користуються інтернетом менше, ніж годину в день, решта проводить від 1 години  до 7 годин. Онлайн-світ для дітей — це важливий фактор їх повсякденного життя.
04 Серпня, 2023 р., 08:20
ЯК ЗАКЛАДИ СФЕРИ РОЗВАГ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ПРОТИДІЯТИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ