Протидія насильства та торгівлі людьми

Вітаємо!

Цим дописом ми розпочинаємо нашу рубрику #ЗупинимоТоргівлюЛюдьмиРазом, приурочену до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який проголошено 30 липня Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 2013 році з метою привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми, яка є одним з найжахливіших порушень прав людини.

Сьогодні розглянемо один з основних нормативних документів національного законодавства у сфері протидії торгівлі людьми - Закон України «Про протидію торгівлі людьми».

Відповідно до статті 1 Закону, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Відповідно до статті 11 Закону, боротьба з торгівлею людьми є невід'ємною складовою частиною діяльності органів Національної поліції по боротьбі із злочинністю, які, зокрема, здійснюють заходи щодо виявлення злочинів торгівлі людьми, осіб, які постраждали від торгівлі людьми, встановлення осіб - торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності шляхом реалізації організаційних, оперативно-розшукових, адміністративно-правових, процесуальних, аналітично-дослідницьких, інформаційних та інших заходів.

Відповідно до статті 14 Закону, особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Особа, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право до прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання різних видів послуг.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3739-17#Text

Інформує служба у справах дітей та

сімʼї Яготинської міської ради

18 Жовтня, 2023 р., 15:01
Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
18 Жовтня, 2023 р., 14:45
Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це день, що є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми: сучасною формою рабства і порушенням прав людини. Запобігти цьому явищу можливо об’єднавши зусилля у переслідуванні злочинців, наданні допомоги постраждалим, веденні превентивної роботи. Так, 18 жовтня 2023 року головним спеціалістом Служби у справах дітей та сім’ї спільно з фахівцем Центру соціальних служб Яготинської міської ради у співпраці з Яготинським районним сектором ДМС проведені заходи щодо протидії торгівлі людьми з розповсюдженням інформаційних матеріалів перехожим громадянам.
04 Серпня, 2023 р., 08:20
ЯК ЗАКЛАДИ СФЕРИ РОЗВАГ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ПРОТИДІЯТИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
03 Серпня, 2023 р., 13:34
Спеціалістами Служби у справах дітей та сім’ї Яготинської міської ради спільно з фахівцем із соціальної роботи Центру соціальних служб Яготинської міської ради в Яготинському відділі Бориспільської філії Київського обласного центру зайнятості 03 серпня 2023 року організовано та проведено інформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
29 Липня, 2023 р., 10:49
Через повномасштабне вторгнення Росії до України мільйони наших громадян і досі перебувають за кордоном. Чимало з них можуть стати жертвами страшного злочину – торгівлі людьми.
28 Липня, 2023 р., 12:03
В рамках заходів до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми Службою у справах дітей та сім’ї Яготинської міської ради  проведено ряд заходів.
28 Липня, 2023 р., 09:25
ДОВЕЛОСЬ ПОКИНУТИ СВІЙ ДІМ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ РАЗОМ ІЗ ДИТИНОЮ?
28 Липня, 2023 р., 08:55
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ / ПОСАДОВИХ ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ СТАТУСУ ТАКОЇ ОСОБИ
27 Липня, 2023 р., 12:58
Взагалі у повсякденному житті, як і в інфополі, нечасто можна почути чи прочитати про торгівлю людьми. Так, ми знаємо, що це явище існує. Ми знаємо, що це небезпека, і, можливо, чули кілька історій тих, хто постраждав.
27 Липня, 2023 р., 09:08
ПОРАДИ ДІТЯМ, ЯКІ ВИМУШЕНІ БУЛИ ПОКИНУТИ СВІЙ ДІМ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ.