Вшанування пам'яті Почесних громадян м. Яготина

Дата: 21.09.2017 12:58
Кількість переглядів: 644

Фото без опису21 вересня працівники міської ради, депутати та члени виконавчого комітету, голови міської та районної ради ветеранів вшанували пам'ять Почесних громадян м. Яготина, які поховані на кладовищах, що розташовані на території міста, та поклали квіти на могили і хвилиною мовчання вшанували память видатних людей, які завдяки своєму внеску у розвиток нашого міста назавжди залишаться у пам’яті яготинців:

- Алєксєєвій Ніні Сергіївні, заслуженому лікарю України. Півстоліття працювала на посаді офтальмолога Яготинської районної центральної лікарні.

- Малинці Миколі Панасовичу - українському художнику. Організатор Яготинської студії самодіяльних художників.

- Шпіці Івану Яковичу, учаснику Великої Вітчизняної війни та учаснику у визволенні Яготина від німецько-нацистських загарбників.

Єгорову Сергію Никандровичу, учаснику Великої Вітчизняної війни та учаснику у визволенні Яготина від німецько-нацистських загарбників. Державні нагороди: Три ордени Червоної Зірки, орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, орден Вітчизняної війни І ступеня, орден Олександра Невського.

Дубошію Миколі Наумовичу, учаснику Великої Вітчизняної війни. Всього за час війни був нагороджений орденом Слави І ступеня (27.02.1958), ІІ ступеня (10.06.1945) і ІІІ ступеня (31.10.1944 та 29.12.1944) ступеня, медалями, в тому числі "За відвагу". У повоєнний час нагороджений орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня (11.03.1985).

- Пащенко Тетяні Павлівні, бригадиру птахівничої бригади Яготинської птахофабрики Яготинського району Київської області. 22 березня 1966 року отримала звання Герою Радянської Соціалістичної Праці.

- Непорожньому Олександру Степановичу, українському краєзнавцю  (досліднику Яготина), педагогу літературознавцю. Працював у Яготинській середній школі № 3 викладачем української мови, літератури та малювання. Вніс вагомий внесок у створення та розвиток місцевого краєзнавства, зокрема створив історичний музей, директором якого певний час був. Своїм існуванням завдячують О. С. Непорожньому Яготинський державний історичний музей, картинна галерея, флігель Т.Г. Шевченка, Алея Героїв, Алея Слави та музей освіти в Яготині, музей-садиба Катерини Білокур в с. Богданівка, археологічний музей «Добраничівська стоянка», Капустинський, Сулимівський, Новоолександрівський музеї на території району. Окремою сторінкою діяльної біографії Олександра Степановича стало спорудження пам'ятника молодому Тарасу Шевченку на подвір'ї міської середньої школи № 3 за проектом скульптора Івана Гончара. Його ж зусиллями збережено в яготинському парку каштанову алею, посаджену колись самим Тарасом.

Ганжі Анатолію Андрійовичу, голові правління ВАТ «Будівельно-монтажне управління № 10». У 70-ті роки було розпочато добудову Яготинського НВК «СШ-ЗОШ І-ІІІ ст.  № 2», безпосереднім виконавцем будівельно – монтажних робіт був Ганжа Анатолій Андрійович.

- Йосипку Олександру Тимофійовичу, голові Яготинського райвиконкому з 1980 по 1987 роки. З квітня 1992 року Олександр Тимофійович – представник Президента України. У 2000 році вийшла збірка його гуморесок «Патока на шилі». Нагороди: Орден Червоного Прапора (1977 рік), медаль «За працю і звитягу» (2003 рік).

Осьмірку Миколі Григоровичу, начальнику Яготинського районного шляхово-ремонтного будівельного управління з 1972 по 2003 роки.

Товстенку Юрію Віталійовичу, директору Яготинського цукрозаводу з 1972 по 1992 роки. За часи його керівництва підприємство виробляло найбільше продукції і стало одним з флагманів харчової індустрії тодішнього Союзу РСР, тринадцять разів виборюючи перехідний Червоний прапор.

Каплоуху Василю Ігоревичу, директору Яготинського маслозаводу з 1960 по 1981 роки.

Кучерявому Вадиму Львовичу, заслуженому працівнику культури. В.Л. Кучерявый заклав принципи життєдіяльності народного аматорського хору ветеранів війни, праці та військової служби «Солдатська пам’ять». Нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів, неодноразово виступав на головній сцені країни - в Палаці " Україна", у будинках культури Київської, Полтавської, Черкаської областей, в школах міста, у військових частинах і госпіталях. Саме Вадим Львович написав слова та музику до гімну нашого Яготина.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора