У КОДА представлено концепцію впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами у Київській області
Нагальні питання поводження з твердими побутовими відходами на Київщині обговорили на нараді в Київській обласній державній адміністрації за участю голови Київської ОДА Олександра Горгана, голови Київської обласної ради Ганни Старикової, депутатів облради, фахівців та представників міжнародних компаній з утилізації сміття.
Департамент екології та природних ресурсів КОДА представив розроблену спеціалістами Концепцію впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами у Київській області.
Директор департаменту Вікторія Киреєва повідомила, що на сьогодні основними проблемами цієї сфери є, зокрема, недостатня кількість та невідповідність існуючим санітарно-гігієнічним нормам та вимогам екологічної безпеки більшості сміттєзвалищ та полігонів, застаріла система збирання, перевезення, зберігання, утилізації та захоронення відходів, недостатнє впровадження потужностей з перероблення сміття, роздільного збирання й сортування. Окрім цього, сільські місцевості недостатньо охоплені збиранням і вивезенням твердих побутових відходів.
За даними Департаменту екології КОДА, щорічно в Київській області утворюється близько 3,49 млн. м3 твердих побутових відходів, які в повному обсязі потрапляють на полігони та несанкціоновані сміттєзвалища. Зараз в області діє 36 санкціонованих сміттєзвалищ, 7 з яких не паспортизовані, а 2 закриті. При цьому більшість полігонів не відповідає санітарним вимогам з їх експлуатації, значна їх кількість уже вичерпала свій ресурс і стала фактором антропогенного навантаження на довкілля.
З метою вирішення питання розміщення об’єктів поводження з твердими побутовими відходами, територію Київської області пропонується розділити на 7 блоків. При розподілі території було враховано склад, властивості відходів, методи їх збирання й логістику, а також навантаження сміттєпереробних комплексів, побутові відходи, що утворюються в м. Києві, їхній об’єм тощо.
Результатом впровадження сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами на Київщині має стати: створення системи управління відходами, залучення інвестицій у сферу поводження з відходами, створення сучасної інфраструктури, запровадження новітніх технологій утилізації та видалення твердих побутових відходів й зменшення обсягів їх захоронення на полігонах тощо.
Концепція впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами у Київській області передбачає будівництво 4-х енергоавтономних (з енергоблоками для вироблення електричної і теплової енергії) сортувально-переробних комплексів, а також будівництво, реконструкцію і рекультивацію полігонів твердих побутових відходів.
Всі ці заходи в підсумку дозволять поліпшити стан навколишнього природного середовища, а також санітарне та епідемічне благополуччя населення.
За даними Київської обласної державної адміністрації