Павло Петренко: Концепція розвитку юросвіти включає запровадження єдиного іспиту, практичних курсів та знання іноземної мови

Дата: 13.06.2019 13:40
Кількість переглядів: 569

Фото без описуВ основу Концепції розвитку юридичної освіти ми вкладаємо підвищення вимог до знань правників та введення єдиного кваліфікаційного іспиту для випускників, запровадження практичних курсів та відповідність потребам юридичної практики, а також вимогу до знання іноземних мов. Про це в ході експертного обговорення проблем юридичної освіти в Україні та презентації основних положень Концепції розвитку юросвіти повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту зауважив, що юридична освіта в нинішньому вигляді має багато проблем, які накопичилися за останні два десятки років. Професія юриста стала престижною і модною, а юридичну освіту надавали всі, кому цього хотілося. Це призвело до зниження якості освіти.

«Юрист – ключова професія для розбудови держави і ми маємо, беззаперечно, підвищити якість юридичної освіти. Для цього спільними зусиллями практиків і науковців розроблено Концепцію розвитку юросвіти», - підкреслив Міністр юстиції.

Серед ключових принципів, які покладені в основу концепції: підвищення вимог до юристів і єдиний кваліфікаційний іспит, запровадження практичних курсів та врахування юридичної практики під час розробки навчальних програм, обов’язкове знання іноземних мов.

«В рамках концепції нам також треба не забувати про юридичну науку, яка є фундаментом для юридичної освіти. Без сильної юридичної науки, яка має гідне фінансування, достойну базу і підтримку держави ми не отримаємо фахового юриста», - підкреслив Павло Петренко.

Він також додав: провести реформи в державі неможливо без грамотних юристів, адже вони створюють закони, тлумачать і виконують їх.

За словами Міністра освіти й науки Лілії Гриневич, напрацьована концепція визначає, що стандарти юридичної освіти мають базуватися на сучасних професійних стандартах.

«І в цьому сенсі ми працюємо з Міністерством юстиції, щоб отримати сучасні професійні стандарти. Розуміючи величезний виклик перед нашою державою у побудові справедливої правозахисної системи, знаємо, який вклад в це робить саме правнича освіта. Дякую за роботу Міністерству юстиції. Це - приклад якісної міжвідомчої співпраці», - сказала Лілія Гриневич.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора