УВАГА! ВЕСНЯНА ВОДА!
Паводок – різкий і короткочасний підйом рівня води в річці, збільшення витрати води, що виникає в результаті рясних дощів, інтенсивного танення снігу, льодовиків, залпових скидів води з водосховищ. Паводок може тривати до декількох діб.
Щоб уникнути неприємних наслідків і руйнувань, слід уважно стежити за інформацією, що передається про паводкову обстановку.
Якщо ваше житло перебуває в зоні можливого підтоплення, необхідно:
-очистити прилеглу територію від сміття;
-очистити кювети, водовідвідні труби під переходами;
-вжити заходів, щоб відвести воду від будинку і споруд (викопати канавки для проходу води);
-заздалегідь подбати про збереження домашніх речей, меблів, документів, електроприладів, а також збережених в льохах і підвалах запасів овочів і заготовок.
При наявності домашніх тварин визначте можливість їх розташування на підвищених ділянках або організуйте групи для організованого випасу худоби в безпечному місці, з необхідним запасом кормів.
Перенесіть на верхні поверхи (горища) цінні предмети і речі, постарайтеся провести укріплюючі роботи на подвір’ї (оббити вікна, двері дошками, закріпіть дрова, будівельні матеріали і т.д.).
Організуйте чергування жителів на своїй вулиці, населеному пункті.
БАТЬКИ І ПЕДАГОГИ! Не допускайте дітей до річки без нагляду дорослих, особливо під час льодоходу; попередьте їх про небезпеку знаходження на льоду при перетині річки або озера. Розкажіть дітям про правила поведінки в період паводку, суворо забороняйте їм пустувати у води. Відірвана крижина, холодна вода, швидка течія загрожують загибеллю. Пам’ятайте, що в період паводку, навіть при незначному льодоході, нещасні випадки найчастіше трапляються з дітьми. Роз’ясніть дітям запобіжні заходи в період льодоходу і весняної повені!
Навесні потрібно посилити контроль за місцями ігор дітей.
За інформації Київської обласної ради.