Кличко: Усі зацікавлені сторони мають прискорити пошук компромісу в ухваленні закону "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Дата: 16.02.2018 09:16
Кількість переглядів: 537

Фото без описуГолова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко на засіданні Правління АМУ заявив: "Сьогодні слід прискорити пошук компромісу усіх зацікавлених сторін в питанні ухвалення нової редакції закону "Про службу в органах місцевого самоврядування".  

Мер столиці нагадав, що відповідний закон був ухвалений в цілому на початку минулого року, однак Президент повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

Зокрема, глава держави запропонував прирівняти заступників сільського, селищного, міського голови до службовців - неполітичних посадових осіб, що мають конкурсну процедуру вступу на службу та кваліфікаційні вимоги і працюють безстроково. Водночас, Асоціація міст України висловила заперечення проти такої пропозиції. Члени Асоціації вказали, що статус заступників є похідним від статусу голови. Крім того,  особа, яка перемогла на місцевих виборах, повинна мати можливість сформувати свою команду, а запровадження конкурсу на такі посади гарантовано призведе до спотворення його суті.

“Розгляд закону виглядає безперспективно без пошуку компромісу між усіма зацікавленими сторонами. На сьогодні є напрацювання окремих народних депутатів, які дозволяють врахувати пропозицію Президента”, - зауважив Голова АМУ.

Віталій Кличко виступив з ініціативою проведення переговорів з народними депутатами, представниками Президента України та іншими зацікавленими сторонами для зняття суперечностей. Правління Асоціації підтримало таку пропозицію. Водночас, Правління АМУ наполягає, що призначення заступників міського голови повинне здійснюватися або міськрадою за поданням мера, або міським головою за погодженням радою, визначених ним кандидатур. Крім того, має бути закріплена формальна обов'язковість розгляду однієї або декількох кандидатур відповідною постійною комісією ради для визначення їх відповідності такій посаді.

За інформацією Асоціації міст України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора