Правління АМУ схвалило пропозиції щодо удосконалення бюджетного законодавства та реалізації податкової реформи

Дата: 16.02.2018 09:28
Кількість переглядів: 525

Фото без описуГолова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко наголосив: «Інтереси органів місцевого самоврядування повинні бути враховані при формуванні бюджетної політики на 2019 рік. Не встигли ми завершити бюджетний процес, як вже маємо думати про плани на наступний рік. І ми знову стоятимемо на позиції, що інтереси місцевого самоврядування повинні бути враховані при підготовці Декларації цілей та завдань бюджету на 2019 рік».

За його словами, органи місцевого самоврядування виступають за запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні через створення місцевих фінансових планів на середньострокову перспективу. Крім того, додав Кличко, органи місцевого самоврядування повинні самостійно формувати муніципальні фіскальні реєстри, щоб належним чином адмініструвати місцеві податки та збори. Йдеться також про необхідність спрощення порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів в установах банків держсектору; оптимізацію переліку платних послуг, які можуть надаватися установами охорони здоров'я. «Ми також наполягаємо на запровадженні монетизації пільг та житлових субсидій на рівні споживача. А пільги з оплати проїзду у громадському транспорті та послуги зв’язку для окремих категорій пільговиків мають бути замінені державною адресною грошовою допомогою», - додав Голова Асоціації міст України. 

Серед пропозицій - списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками перед державним бюджетом, яка знаходиться на обліку в Казначействі; передбачення інфраструктурної субвенції на наступний бюджетний період в обсязі не меншому ніж у 2017 році у розрахунку на 1 сільського жителя об’єднаних територіальних громад; розширення бази оподаткування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до місцевих бюджетів; збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів.

Правління Асоціації також вважає за необхідне удосконалити бюджетне законодавство та втілити податкову реформу. 

За словами Кличка, також має бути забезпечене повне фінансування з держбюджету делегованих державою повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування. «Більше того - існуючі джерела наповнення місцевих бюджетів повинні бути збережені, без будь-яких вилучень стабільних дохідних джерел», - наголосив він.

Крім того, зауважив Віталій Кличко, має бути збільшена інвестиційна складова частини місцевих бюджетів через збільшення кількості джерел надходжень до бюджету розвитку. «Ми маємо підвищити фінансову спроможність органів місцевого самоврядування та закріпити за ними додаткові дохідні джерела»,  - зазначив Голова Асоціації міст України. 

Правління Асоціації підтримало відповідні пропозиції та схвалило рішення про їх направлення до Міністерства фінансів України. 

За інформацією Асоціації міст України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора