На прохання АМУ Мінсоцполітики надало роз’яснення щодо надання пільг на управління багатоквартирним будинком

Дата: 20.07.2018 09:55
Кількість переглядів: 727

Фото без описуУ червні цього року Асоціація звернулась до Мінсоцполітики про законність надання пільг на управління багатоквартирним будинком тим, хто має пільгу на користування житлом (квартирна плата).

Ця проблема виникла у зв'язку з тим, що окремі категорії громадян відповідно до спеціальних законів мають пільгу лише на користування житлом (квартирна плата). В той же час, змінами до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чорнобильцям надано (розширено) пільгу на управління багатоквартирним будинком. Аналогічні зміни до інших соціальних законів не були внесені. Окрім того, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства надало роз’яснення, що пільги на користування житлом (квартирну плату) можуть бути застосовані до житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком після внесення відповідних змін до законодавства. 

Асоціація міст України також просила надати інструктивний лист структурним підрозділам з питань соціального захисту населення щодо дій із застосування пільг на житлову послугу – послугу з управління багатоквартирним будинком з метою єдиного застосування законодавства на всій території України.

На прохання Асоціації Мінсоцполітики підготувало лист-роз'яснення. На думку Міністерства, враховуючи те, що управління багатоквартирним будинком включає утримання будинку, пільги та субсидії на оплату послуг з утримання багатоквартирним будинком надаються до набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком в межах норм на управління багатоквартирним будинком, визначених постановою №409В межах зазначених норм надаються також пільги на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком особам, яким згідно із законами України мають право на знижку плати за користування житлом (квартирної плати).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора