Асоціація міст України підтримує законопроект про засади адміністративно-територіального устрою

Дата: 20.07.2018 10:30
Кількість переглядів: 613

Фото без описуАсоціація міст України надіслала лист парламентському Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, в якому висловила підтримку прийняття законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (№ 8051).  

АМУ вважає, що прийняття цього законопроекту є необхідним для прискорення реалізації та упорядкування заходів децентралізаційної реформи на її завершальному етапі.

Проект закону спрямований на законодавче визначення основних засад адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць. Проект враховує завдання та досвід децентралізаційної реформи щодо формування спроможних адміністративно-територіальних одиниць – громад. Читати більше.

На думку Асоціації, деякі положення законопроекту потребують удосконалення, зокрема, доцільно віднести повноваження щодо встановлення меж громад до повноважень Верховної Ради АРК та обласних рад.

Також АМУ пропонує вирішувати постановами Верховної Ради України такі питання адміністративно-територіального устрою: визначення переліку населених пунктів, що входять до складу відповідних громад, їх назв, адміністративних центрів; визначення переліку громад, що входять до кожного із районів, а також їх назв та адміністративних центрів; перенесення адміністративного центру громади чи району; ліквідації адміністративно-територіальної одиниці.

Асоціація міст України вважає за доцільне врахувати  зауваження та пропозиції при підготовці Законопроекту до другого читання.

АМУ пропонує Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримати проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (№ 8051) та рекомендувати Верховній Раді України схвалити його за основу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора