Урядом удосконалено механізм забезпечення прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена

Дата: 11.03.2019 11:45
Кількість переглядів: 410

Фото без опису6 березня 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення зміни до пункту 11 Типового положення про дитячий будинок-інтернат”, якою передбачено визначення дій керівництва будинку-інтернату в разі виявлення фактів ухиляння опікунів/піклувальників повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, від виконання своїх обов’язків (відсутність систематичних відвідувань вихованців/підопічних, заінтересованості станом їх здоров’я, навчанням, розвитком, невжиття заходів щодо захисту їх цивільних прав та інтересів).

Відповідно до Типового положення про дитячий будинок-інтернат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 978, у дитячих будинках-інтернатах можуть тимчасово (до шести місяців) або постійно (понад шість місяців) перебувати або проживати діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років та особи з інвалідністю віком до 35 років із порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами.

Пунктом 11 цього Положення визначено, що в разі виявлення фактів ухиляння батьків, опікунів/піклувальників від виконання своїх обов’язків (відсутність систематичних відвідувань вихованця, заінтересованості станом його здоров’я, навчанням, розвитком) керівництво будинку-інтернату повідомляє про це службі у справах дітей районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті у разі утворення (крім мм. Києва та Севастополя) ради за місцем проживання батьків, опікунів/піклувальників.

Водночас Положенням не передбачено дій керівництва будинку-інтернату у разі виявлення таких фактів щодо повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, які перебувають у таких закладах.   

Прийняту постанову Кабінету Міністрів України спрямовано на удосконалення роботи органів, установ та закладів, які виконують функції, пов’язані з опікою та піклуванням і забезпеченням захисту прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

За інформації Урядового порталу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора