НЕЗАЛЕЖНІЙ ДЕРЖАВІ – ЄДИНУ НЕЗАЛЕЖНУ ЦЕРКВУ!

Дата: 19.11.2018 12:22
Кількість переглядів: 701

ЗВЕРНЕННЯ ДО СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛІВ УПЦ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

Шановні служителі Божі! У ці нелегкі часи, коли українське релігійне середовище, як і вся Україна, бореться з безперервною агресією Росії, звертаємось до Вас, адже від Вашої позиції залежить справа церковної незалежності України від Москви.

Гібридна війна торкнулась найбільше Православ’я, адже Росія через Московську Патріархію в усі часи намагалась тримати Україну «під каблуком», а зараз для неї це чи не єдина реальна можливість хоч якось зберігати свій шовіністичний вплив.

Незалежність держави завжди пов’язана з незалежністю церкви, і навпаки. Росія перешкоджає отриманню автокефаліїу незалежній Україні з розпаду Радянського Союзу. Починаючи з Харківського Собору 1992 року, коли КГБ спільно з РПЦ фактично змусили частину українського єпископату зрадити утворення самостійної Церкви і лишитись під юрисдикцією Росії, і до цього часу, коли Росія і її сателіти намагаються перешкодити утворенню Помісної Православної Церкви в Україні.

Якщо до жовтня цього року головним російським аргументом «неможливості об’єднання» слугував факт не канонічності УПЦ КП та УАПЦ, то тепер завдяки рішенням Вселенського Патріархату цей аргумент зник, усі українські православні конфесії перебувають у канонічному спілкуванні з Вселенським православ’ям.

Єдиний останній шанс для РФ зараз – це йти по старому імперському принципу «розділяй та володарюй», лишити у розбраті УПЦ, УПЦ КП та УАПЦ, не допустити їх об’єднання.

У цій складній ситуації створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні – єдиний можливий спосіб одночасно і припинити ворожнечу між українськими православними церквами, і вийти з-під релігійної експансії Росії.

Тому звертаємось до Вас з проханням підтримати проведення Всеукраїнського православного об’єднавчого Собору та утворення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Просимо Вас, не йдіть на поводу у деяких Ваших ієрархів, які ведуть УПЦ до єдиного фіналу – розриву з Вселенським православ’ям та службу під вивіскою «Російська православна церква в Україні», не входьте в історію зрадниками Церкви та держави.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора