Павло Петренко: Уряд підтримав законопроект Мін’юсту, який забезпечить батьків новонароджених повним комплексом необхідних електронних послуг

Дата: 07.02.2019 12:51
Кількість переглядів: 448

Фото без описуПід час засідання Уряду члени Кабінету Міністрів підтримали розроблений Мін’юстом проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини», який дасть можливість батькам новонароджених під час державної реєстрації народження отримати повний комплекс необхідних послуг. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Серед ключових пріоритетів Уряду Володимира Гройсмана – підтримка відповідального батьківства і народжуваності в країні. І в цьому напрямку ми постійно вносимо й реалізовуємо ініціативи в різних сферах, де держава є партнером українських батьків. Сьогодні я презентував законопроект, який спрямований на створення сприятливих умов для отримання комплексу електронних послуг, пов’язаних з народженням дитини. Цю ініціативу ми назвали «Електронне малятко», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, розроблений законопроект дає можливість українським громадянам отримати сервіси з реєстрації місця проживання, отримання допомоги при народженні дитини, реєстрації народження дитини в електронній системі охорони здоров’я, реєстрації дитини як платника податків і отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

«Після прийняття законопроекту Парламентом кожна українська сім’я зможе в себе вдома через Інтернет зайти в електронний кабінет, ідентифікувати свою особу електронним ключем, подати одну уніфіковану заявку. У ній слід вказати ім’я дитини та перелік послуг, які батьки хочуть отримати. Ця заявка буде опрацьована всіма відповідними службами, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи», - наголосив Міністр юстиції.

Він також звернув увагу на те, що таку заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я.

«Водночас ми долучаємо до цього проекту центри надання адміністративних послуг, які так само надаватимуть весь зазначений пакет послуг», - додав очільник Мін’юсту.

На його переконання, це дуже важливий крок до системи електронного врядування.

«Для кожного громадянина показником якості державного сервісу є його простота і швидкість. Сподіваюсь, що народні депутати, незважаючи на передвиборчий період, оперативно проголосують за цей законопроект. В такому випадку Уряд зможе імплементувати його вже цього року», - резюмував Павло Петренко.

Презентація

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора