АМУ презентує звіт «Місцеве самоврядування в Україні у 2017 році»

Дата: 07.05.2018 13:41
Кількість переглядів: 666

Фото без описуАсоціація міст України публікує традиційний річний звіт, в якому досліджується стан місцевого самоврядування.  Видання «Місцеве самоврядування в Україні у 2017 році» підготовлено за результатами моніторингу, який АМУ проводить, починаючи з 2010 року.

Це видання підготовлено та надруковане в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який реалізує АМУ за підтримки USAID.

Упродовж 2017 року в Україні тривало реформування місцевого самоврядування. За  цей час кількість об’єднаних територіальних громад порівняно з попереднім роком майже подвоїлася і досягла орієнтовно третини від очікуваних кінцевих показників. Надалі зростали доходи місцевих бюджетів – їхній загальний обсяг уперше перевищив половину дохідної частини Зведеного Державного бюджету. Це дало можливість розпочати наступний етап децентралізації – реформування галузей освіти і охорони здоров’я, яке прискорилося з прийняттям нових законів у вересні та жовтні. Більше можливостей для місцевого розвитку відкрив і новий закон про житлово-комунальні послуги, схвалений у листопаді.

Активізація економічного розвитку держави, ефективна бюджетна політика вперше за багато років дали можливість суттєво підвищити заробітні плати службовцям органів місцевого самоврядування та працівникам бюджетної сфери. Водночас через президентське вето до кінця року так і не вдалося впровадити новий прогресивний закон про службу в органах місцевого самоврядування, прийнятий Верховною Радою ще в лютому. Не втілилися в життя й законодавчі ініціативи про передачу земель за межами населених пунктів у розпорядження територіальних громад.

На тлі загального розвитку місцевого самоврядування місцевим радам та їхнім асоціаціям доводилося чинити опір намаганням Уряду перекласти на місцеві бюджети фінансування виконання повноважень держави без передбачених Конституцією компенсацій, поставити під контроль місцевих державних адміністрацій акти органів місцевого самоврядування з питань власних повноважень.

Детально читайте у виданні «Місцеве самоврядування в Україні у 2017 році» (перейти)

Цьогорічний та попередні Звіти доступні на  нашому сайті у розділі Бібліотека.

Інформація Асоціації міст України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора