Уряд удосконалив механізми захисту прав на земельні ділянки

Дата: 06.12.2017 13:51
Кількість переглядів: 641

Фото без опису6 грудня Уряд прийняв Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету міністрів України з питань удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки».

Метою постанови є створення нових та удосконалення існуючих механізмів боротьби з «рейдерством», у тому числі  в аграрному секторі економіки, захисту майнових прав та інтересів землевласників та землекористувачів, впорядкування відомостей Державного земельного кадастру та удосконалення законодавства у сфері земельних відносин та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Документом встановлюється, що державна реєстрація права власності на земельну ділянку, реєстрацію якого проведено до 1 січня 2013 року, відповідно до законодавства, що діяло на момент його набуття, проводиться за умови наявності відповідних відомостей про зареєстровані права в Державному земельному кадастрі.

Постанова закріплює правові механізми перевірки наявності речових прав на земельні ділянки, зареєстрованих до 2013 року, що в перспективі дозволить уникнути існування «подвійної оренди».

Також документ визначає способи виправлення технічних помилок у разі виявлення державним реєстратором прав на нерухоме майно у отриманих з Державного земельного кадастру відомостях про власників, користувачів земельної ділянки, перенесених з Державного реєстру земель, неповної або неточної інформації, що унеможливлює ідентифікацію особи правонабувача.

З метою запобігання зловживанням у сфері державної реєстрації нерухомості удосконалюється процедура встановлення особи та перевірка її дієздатності під час проведення реєстраційних дій, не пов’язаних із вчиненням нотаріальної дії.

Для зменшення ризиків незаконного заволодіння землею запропоновано поширити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.10.2016 № 789-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо інформування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на орендарів та інших осіб, які мають право користування земельними ділянками.

Таким чином, орендар або інший суб’єкт речового права на земельну ділянку буде проінформований про будь-які заяви, які подані щодо земельної ділянки та зможе своєчасно захистити своє право.

З офіційного веб-сайту  Асоціація міст України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора