Урочисті заходи з нагоди святкування Дня Соборності України

Дата: 22.01.2018 14:24

22 січня відбулись урочисті заходи з нагоди святкування Дня Соборності України в актовому залі Яготинського НВК "Спеціалізована школа - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3".

На урочистостях були присутні: перший заступник міського голови С.О. Овчаренко, заступник міського голови О.І. Федина, заступник голови Яготинської райради О.П. Усенко, керівник апарату Яготинської райдержадміністрації А.В. Дьогтяр, учасники АТО, школярі, трудові колективи та громадськість міста.

Вперше у ХХ столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року ІV-м Універсалом Української Центральної Ради, 100-річчя якого відзначаємо цього року, а вже за рік, 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки, які постали після Першої світової війни в результаті розпаду Російської імперії та Австро-Угорщини.

Перший заступник міського голови С.О. Овчаренко привітав присутніх зі святом, бо цей день є символом об’єднання України, який засвідчує нерозривний зв’язок між поколіннями борців за її волю і незалежність, демонструючи світові неподільність української землі та непохитність української нації. Сергій Олександрович побажав присутнім здоров’я, миру, злагоди, добробуту та розквіту українського народу.

Заступник військового комісара Яготинського райвійськомату В.Г. Лазоренко вручив Орден «За мужність» ІІІ ступеню Сергію Віталійовичу Зарубі та відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» Сергію Івановичу Пономаренку, Олександру Сергійовичу Дяденку, Олександру Сергійовичу Шумілову, Богдану Вікторовичу Коцюбі та Дмитру Вікторовичу Чернусі. Також цією відзнакою був нагороджений і заступник військового комісара Яготинського райвійськомату Володимир Григорович Лазоренко.

Присутні на святкових заходах поклали до пам'ятника Тараса Шевченка квіти, бо День Соборності символізує єдність України, прагнення українського народу до об'єднання, цілісності та неподільності.