Пошук

День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках ХV Українського муніципального форуму

Дата: 19.06.2019 10:10
Кількість переглядів: 944

Фото без опису19 червня в Одесі в рамках ХV Українського муніципального форуму проходить День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Захід проводиться в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».

На Форумі зібралося майже 500 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.

Серед почесних гостей – Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг  та заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

Відкрив другий день Форуму Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко: «Ми вдячні, що Рада Європи підтримує органи місцевого самоврядування і допомагає АМУ в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні». Разом ми створюємо основу для запровадження відкритого врядування, публічної етики та інтеграції ґендерного підходу у місцеве самоврядування».

Голова АМУ сказав, що відкритість врядування – це, насамперед, електронні сервіси та інструменти для участі громади у вирішенні питань свого міста чи селища. «Інновації роблять життя людей комфортнішим. Замість походів кабінетами і черг маємо кілька хвилин за комп'ютером або смартфоном. Надання публічних послуг стає відкритим і невразливим для корупції. Електронне урядування сприяє прозорості та відкритості діяльності органів влади, допомагає підвищити ефективність надання послуг, збільшує фінансову спроможність та інвестиційну привабливість громад.», - додав В.Кличко.

Голова АМУ розповів про досвід столиці у розвитку сучасних технологій та їх використання в управлінні містом: «Як мер столиці можу навести приклади наших досягнень. Вже понад 4 роки Київ впроваджує систему Smart City. Ми розвиваємо «розумні» технології та розбудовуємо міську цифрову інфраструктуру. Наша мета — аби українська столиця стала одним із найбільш технологічно розвинених міст світу. І ми вже готові ділитися своїм досвідом. І робимо це, допомагаючи іншим громадам. Київ став першим містом в Україні, яке запровадило «Відкритий бюджет» та систему «Безпечна столиця».

В.Кличко сказав, що у Києві впроваджено багато електронних сервісів для містян: «Великою популярністю серед киян користується, зокрема, і «Бюджет участі». Мешканці столиці пропонують до фінансування і втілюють проєкти в усіх районах міста. На 2019 рік для реалізації таких ініціатив виділено рекордну суму - 150 млн грн. А на наступний рік вже подано понад 2 тисячі проектів, за фінансування яких голосуватимуть кияни. Усі етапи проходження проєктів можна відстежувати онлайн».

Віталій Кличко наголосив, що питання ґендерної рівності є серед пріоритетів діяльності Асоціації міст України. "Про ефективність нашої роботи у цьому напрямку свідчить те, що Рада європейських муніципалітетів і регіонів визначила АМУ національним координатором із впровадження в Україні Європейської хартії рівності жінок і чоловіків. Завдяки активним діям Асоціації вже 50 міст України підписали Хартію і роблять кроки з її реалізації», - підсумував Голова АМУ.

Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг привітав учасників, зазначивши, що План дій Ради Європи для України до 2021 року спрямований на допомогу Україні у впроваджені принципів демократії та, зокрема створення місцевого самоврядування європейського зразка, що передбачає впровадження децентралізаційної реформи: «Рада Європи виступає на підтримку з децентралізації з самого початку її реалізації. Але потрібно розуміти – для її завершення необхідно внести зміни до Конституції, адаптувавши її до стандартів, прописаних у Європейській Хартії місцевого самоврядування». М.Енберг підкреслив, що спільними зусиллями АМУ та Рада Європи будуть працювати на покращення якості демократії в Україні.

Він також сказав, що для громад дуже важливим є питання гендерної рівності, оскільки цей принцип – один з основоположних для демократії і без його впровадження на місцевому рівні неможливо втілити ідею сучасного європейського місцевого самоврядування.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода сказав, що для Парламенту та Уряду потрібно у своїй діяльності орієнтуватися на Європейську хартію місцевого самоврядування і це – домашнє завдання для влади, а Асоціація міст України, в свою чергу, повинна залишатися силою, яку центральна влада не лише слухає, а враховує її позицію.

З вітальним словом до учасників звернувся Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер. «Цей Форум посилює демократичну довіру, яка будується на вашому колегіальному досвіді, як керівників громад. Для посилення демократичних процесів необхідним є впровадження інформаційних технологій, відкритого врядування, захисту приватного життя та персональних даних. Рада Європи готова ділитися міжнародним досвідом, успіхами та проблемами, які зустрічають країни на цьому шляху. Асоціація міст України може стати центром інновацій, креативності, щоб мери могли мати більше можливостей для покращення життя громад. Необхідна стійка правова база, яка забезпечить інноваційні підходи у пошуках нових варіантів рішень. Треба переконати усіх про важливість реформ, що зробить Україну повноцінним членом Європейської родини», - зазначив А.Кіфер.

Далі робота Дня Конгресу продовжилася у форматі «світового кафе» - учасники Форуму були розділені на три робочі групи, з якими паралельно працювали спікери та модератори відповідно до кожної теми круглих столів – з питань публічної етики, відкритого врядування, а також рівності прав та можливостей.

Президент експертного Форуму у Румунії. експерт круглого столу «Публічна етика та виклики  на місцевому рівні» Сорін Іоніта зауважив, що етика сьогодні проникає в усі сфери життя, і в політику також. Тому на місцевому рівні важливо розбудовувати довіру через професіоналізм службовців, цілісність та здатність співпрацювати етично, прозоро та відповідально.

Голова робочої групи ОЕСР з питань хабарництва в сфері міжнародних ділових операцій зі Словенії, експерт кругового столу «Відкрите врядування: рушійна сила сталих демократичних суспільств» Драго Кос розповів, що сьогодні дуже актуальними є питання прозорості, відповідальності та участі. Також важливим під час служіння людям є підвищення довіри громадян, оскільки це дає можливості реалізувати багато проектів у громадах.

Журналіст, експерт круглого столу «Гендерна рівність в контексті інклюзивного місцевого самоврядування» Андрій Куликов звернув увагу присутніх на важливості участі жінок і чоловіків у всіх сферах життя країни: «Тільки в діалозі, співпраці та розумінні проблем один одного ми зможемо досягнути рівності».

Круглий стіл І – Публічна етика та виклики на місцевому рівні.

Спікери:

 • Ендрю Доусон, речник Конгресу з питань сприяння публічній етиці та запобіганню корупції на місцевому та регіональному рівнях, депутат, Західний Чешир та Честер, Велика Британія.
 • Сорін Іоніта, Президент експертного Форуму, Румунія.

Модератори:

 • Паоло Круньола, Президент Європейської організації з навчання представників органів місцевої та регіональної влад (ENTO), експерт, тренер з питань місцевого врядування, Швейцарія.
 • Тетяна Василевська, Професор Національної Академії державного управління, експерт та тренер з питань запобігання корупції.

Круглий стіл ІІ – «Відкрите врядування: рушійна сила сталих демократичних суспільств»

Спікери:

 • Драго Кос, Голова робочої групи ОЕСР з питань хабарництва в сфері міжнародних ділових операцій, Словенія.
 • Хуана Лопез Паган, Голова відділу міжнародних відносин та європейських проектів, Іспанська Федерація муніципалітетів та провінцій (FEMP).

Модератори:

 • Гіоргі Месхідзе, Президент Міжнародної Асоціації Civitas Georgica, експерт та тренер з питань місцевого врядування, Грузія.
 • Інна Скляр, Експерт з правових питань Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи, Асоціація міст України.

Круглий стіл ІІІ – «Гендерна рівність в контексті інклюзивного місцевого самоврядування»

Спікери:

 • Маріане Холлінгер, член Конгресу, мер м. Еш, Швейцарія.
 • Ібон Урібе, екс-мер м. Гальдакано, Іспанія.
 • Вів’єн Тайтельбаум, депутат, Іксель (Брюсельский регіон), Бельгія.
 • Карола Гюннарссон, мер м. Сала, Швеція.

Модератор:

 • Андрій Куликов, журналіст.

Учасники обговорювали основні проблеми суспільної етики на місцевому рівні, інструменти електронного врядування, що використовують громади,  хід реалізації планів дій щодо забезпечення гендерної рівності, обмінятися досвідом, а також обговорити шляхи вирішення цих проблем.

В рамках Дня Конгресу також відбувся Семінар «Шляхи зміцнення спроможності АМУ», який провели Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас.

За інформацією Асоціації міст України« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора