Регіональний ландшафтний парк «Яготинський імені Гетьмана Кирила Розумовського»

Дата: 29.11.2019 16:50

Фото без опису29 листопада в парковій зоні міста Яготина були встановлені охоронні знаки та інформаційні аншлаги на об’єктах природно заповідного фонду місцевого значення Київської області.

Шановні мешканці Яготина!

Рішенням Київської обласної ради від 20.07.2018 № 475-22-VII «Про оголошення нововиявлених територій та об’єктів природно заповідного фонду місцевого значення на території Київської області». Регіональний ландшафтний парк «Яготинський імені Гетьмана Кирила Розумовського», загальною площею 131,5673 га, розташований в межах м.Яготин на землях Яготинської міської ради та Державного підприємства «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство».

Регіональний ландшафтний парк створено з метою охорони і збереження унікальних ландшафтних з цінними видами флори і фауни. Особливо цінний півострів «Круглий острів», який є унікальним останцевим (півостровом) із раритетною рослинністю центрального лісостепу і є рефугіомом лісового пагорба в межах реліктової долини річки Супій.  Відклади супіску, лесу мають важливе палінологічне та палеоекологічне значення.

На території парку забороняється:

1. Розробка корисних копалин, кар’єрів, забір та пошкодження ґрунту.

2. Пошкодження та знищення рослин і тварин.

3. Засмічення та забруднення території парку, влаштування сміттєзвалища, використання та зберігання отрутохімікатів.

4. Суцільні, поступові, лісовідновні та прохідні рубки, видалення захаращеності.

5. Порушення умов оселення, гніздування звірів і птахів.

6. Мисливство, промислове тваринництво, промислове рибальство, промислова заготівля лікарських рослин.

7. Будівництво споруд, не пов’язаних із функціонуванням парку.

8. Розведення вогнищ поза відведених для цього місць.

9. Проїзд та стоянка автомобільного транспорту, крім службового транспорту при виконанні своїх обов’язків.

10. Діяльність, яка порушує природні комплекси парку, або знижує природну екологічну чи рекреаційну цінність його території та негативно впливає або може негативно вплинути на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів парку.