A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Регіональні публічні обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації

Дата: 03.03.2020 17:10
Кількість переглядів: 304

3 березня в Києві відбулися регіональні публічні обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації. Представники влади, громадськості, експертного середовища Київської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської та Рівненської областей зібралися, щоб виробити спільні позиції щодо майбутніх конституційних змін.

Відкриті консультації та обговорення організовано за спільною ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Київської ОДА. Всього взяло участь більше 300 учасників, зокрема і Яготинський міський голова Наталія Дзюба.

Відкрив захід голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Чернишов.

«В країні відбувається процес підготовки змін до Конституції України в частині децентралізації. Ми продовжуємо відкритий діалог, в результаті якого підготуємо свої пропозиції з вдосконалення Конституції. Ми будуємо нову державу, а сильна держава – це потужні громади. Ті зміни, котрі очікуються, зроблять Україну спроможною розвиватися, заможною», – зазначив голова КОДА.

Очільник Київщини також зауважив, що  наразі не стоїть питання, чи потрібна дискусія про необхідність децентралізації.

«Всі погоджуються з тим, що вона необхідна. Дискусії йдуть лише про те, в яких параметрах децентралізація запрацює», – наголосив О. Чернишов.

Після спільного обговорення, яке очолили незалежні фасилітатори, учасники розділилися на групи. Дискутували щодо кількості рівнів місцевого самоврядування в Україні, системи органів виконавчої влади, забезпечення прозорості місцевого самоврядування й відповідальності перед виборцями та з інших питань. За результатами роботи вони внесли пропозиції з питань розділення повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, фінансового захисту й терміну повноважень органів місцевого самоврядування.

До вашої уваги пряма трансляція заходу « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень