Як відбуватиметься святкування головного свята - Великодня

Дата: 09.04.2020 16:25

Днями відбулась онлайн-зустріч з представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, метою було обговорення формату проведення богослужінь. За результами сторони дійшли згоди з низки питань:

•  «Cлужби у храмах проводитимуться, однак, за участю не більше десяти осіб – для парафіян трансляція відбуватиметься у режимі онлайн. У місцях Богослужінь може бути присутня обмежена кількість людей, а саме: священник, прислужник, дяк і особи, які технічно обслуговують Богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію. Обов’язковою умовою є носіння захисних масок чи респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя.
  • Вірянам не забороняється відвідувати Храм у індивідуальному порядку в час відсутності проведення Богослужінь, але в такому разі кількість осіб, які одночасно перебувають разом не повинна бути більше двох у великих Храмах та однієї у Храмах меншого розміру, не враховуючи Священнослужителя. Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг.
  • Щодо проведення Обряду освячення Пасок та Пасхальних кошиків, існуватиме декілька можливостей. У містах, Священнослужителі можут бути запрошені у пекарні, на заводи або ж у магазини, для освячення там пасок, таким чином усі бажаючі можуть купити вже освячений хліб. У сільській місцевості, віряни зможуть виставити Пасхальні кошики за ворота, а священник матиме змогу пройти вулицями та освятить їх. Таким чином вдасться мінімізувати кількість контактів між людьми.
  • Людське життя, його захист, фізичний та моральний розвиток особи – це спільна місія Церкви та Держави. Тому, у разі намагань вірян відвідувати Церкву, поліцейські патрулі толерантно та виважено роз’яснюватимуть необхідність виконання правил карантину. За підтримки Духовенства, до якого ми звертаємося з проханням пояснювати своїм прихожанам важливість та необхідність дотримання затвердженого алгоритму, ми впевнені, що випадків непокори вимогам постанови буде значно менше.
  • Представники усіх релігійних організацій мають подати списки людей, котрі задіяні у проведенні Богослужінь для їх безперешкодного пересування», - повідомив радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт.

Шановні Яготинці!

На наступному тижні планується зустріч міського голови Наталії Дзюби, голови Яготинської районної державної адміністрації Олександра Кудрявського з благочинними представниками релігійних конфесій. Головною темою зустрічі буде обговорення та визначення формату проведення Великодня і святкових богослужінь на території міста та району.

«Відповідно ми залучимо керівників громадських організацій, активістів, правоохоронних органів та небайдужих і охочих жителів міста допомогти не влаштовувати скупчення біля церков. Щодо проведення обряду освячення пасок повідомимо після зустрічі та вкажемо декілька можливих варіантів. Надзвичайна ситуація цього року не завадить освятити пасхальний хліб. Тож бережіть себе і рідних та святкуємо Великодні свята здоровими», - наголосила Наталія Дзюба.