A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Основний тягар у боротьбі з COVID-19 лежить на місцевих бюджетах

Дата: 29.04.2020 11:40
Кількість переглядів: 390

Українські громади – міста, селища, села – активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, крім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організовує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

Муніципалітети перші стикаються з глобальною проблемою під назвою COVID-19 і вживають необхідних заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Громади-члени АМУ виділять кошти на закупівлю необхідного медичного обладнання, ліків, спецодягу тощо Так,  м. Дніпро виділило майже 100 млн гривень, м. Вінниця – 50 млн гривень, м. Чернівці – 26,3 млн гривень, м. Івано-Франківськ – 25,1 млн гривень, м. Тернопіль – 15 млн гривень, м. Суми – 10 млн гривень. Це тільки частка інформації про вклад територіальних громад, з яким можна ознайомитися на сайті Асоціації міст України. АМУ щодня публікує на сайті добірки про те, як громади протидіють  гострій респіраторній хворобі COVID-19.

Стрімке поширення цієї інфекції не дає часу на роздуми і потребує від закладів охорони здоров’я бути у постійній готовності до своєчасного виявлення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, та прийому хворих на це захворювання. Насамперед повинні бути у великій кількості в наявності необхідні лікарські засоби, дезінфекційні засоби, засоби індивідуального захисту та спеціальне медичне обладнання. Крім того, потрібно забезпечити осіб, які залучені до розслідування випадків захворювання, діагностики та надання допомоги хворим та особам з підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV, засобами індивідуального захисту, а саме: ізоляційними халатами або костюмами біозахисту, респіраторами класу захисту не нижче FFP2, захисними окулярами або щитками, рукавичками медичними нітриловими та масками медичними (хірургічними).

Відсутність необхідних засобів захисту та діагностики піддає високому ризику медичних працівників, що унеможливить, у разі їх захворювання, своєчасне надання медичної допомоги хворим на коронавірус. Це підтверджує наступна статистика: станом на 28 квітня 2020 в Україні 9 410 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 239 летальних, 992 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 401 новий випадок, з них за останню добу захворіло 94 медики. З усіх захворілих 1 843 – медичні працівники, це 19,5%, тобто кожен п’ятий з усіх, у кого лабораторно підтверджено COVID-19. Це найвищий показник серед інших країн.

Фахівці Рахункової палати почали відслідковувати видатки на боротьбу з COVID-19. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан. Тому було систематизовано і візуалізовано інформацію, яка дозволяє кожному побачити, як витрачаються кошти на боротьбу за пандемією.

З відповідною інформацією можна ознайомитися за посиланням, розміщеним на сайті Рахункової палати. Там містяться оперативні дані про видатки, спрямовані розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Інформація отримана з відкритих джерел відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», інших нормативно-правових актів, які регламентують функціонування єдиного вебпорталу використання публічних коштів.

Ці оперативні дані показують, що основний тягар у боротьбі з COVID-19 лежить на місцевих бюджетах і більш ніж у 1,6 разу перевищують витрати з державного бюджету! Фактично громади самостійно на передовій долають COVID-19! 

АМУ постійно привертає увагу органів державної влади до цього питання і просить не залишати громади сам на сам з проблемами у сфері охорони здоров'я! Щоб подолати поширення коронавірусу необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують можливості регіонів. Вирішення усіх проблемних питань територіальних громад в умовах надзвичайної ситуації в країні та запровадження реформ в медицині, вимагають концентрації зусиль і потребують залучення значно більших ресурсів з державного бюджету.

За інформацією аналітичного центру Асоціації міст України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень