Пошук

Вшанування пам'яті Почесних громадян м. Яготина

Дата: 21.09.2018 16:47
Кількість переглядів: 466

21 вересня працівники міської ради, депутати та члени виконавчого комітету, голови міської та районної ради ветеранів поклали квіти до могил Почесних громадян м. Яготина.

У День визволення міста від нацистських загарбників, ми вшановуємо пам’ять та хвилиною мовчання згадуємо видатних людей, які доклали зусиль у розбудову, розвиток, процвітання нашого рідного краю та назавжди залишаються у пам’яті яготинців.

Алєксєєва Ніна Сергіївна - «Заслужений лікар України». Півстоліття працювала на посаді офтальмолога Яготинської районної центральної лікарні.

Малинка Микола Панасович - Український художник. Організатор Яготинської студії самодіяльних художників.

Шпіка Іван Якович- Учасник Великої Вітчизняної війни. Учасник визволення Яготина від німецько-нацистських загарбників.

Єгоров Сергій Никандрович - Учасник Великої Вітчизняної війни. Учасник визволення Яготина від німецько-нацистських загарбників.

Державні нагороди: Три ордени Червоної Зірки, орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, орден Вітчизняної війни І ступеня, орден Олександра Невського, медалі:

Дубошій Микола Наумович - Учасник Великої Вітчизняної війни.

Всього за час війни був нагороджений орденом Слави І ступеня (27.02.1958), ІІ ступеня (10.06.1945) і ІІІ ступеня (31.10.1944 та 29.12.1944) ступеня, медалями, в тому числі "За відвагу". У повоєнний час нагороджений орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня (11.03.1985).

Пащенко Тетяна Павлівна - Бригадир птахівничої бригади Яготинської птахофабрики Яготинського району Київської області. 22 березня 1966 року отримала звання Герою Радянської Соціалістичної Праці.

Кучерявий Вадим Львович - «Заслужений працівник культури». В.Л. Кучерявый заклав принципи життєдіяльності народного аматорського хору ветеранів війни, праці та військової служби «Солдатська пам’ять».

Нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів, неодноразово виступав на головній сцені країни - в Палаці " Україна", у будинках культури Київської, Полтавської, Черкаської областей, в школах міста, у військових частинах і госпіталях.

Непорожній Олександр Степанович - Український краєзнавець  (дослідник Яготина), педагог літературознавець. Працював у Яготинській середній школі № 3 викладачем української мови, літератури та малювання. Вніс вагомий внесок у створення та розвиток місцевого краєзнавства, зокрема створив історичний музей, директором якого певний час був. 

Своїм існуванням завдячують О. С. Непорожньому Яготинський державний історичний музей, картинна галерея, флігель Т.Г. Шевченка, Алея Героїв, Алея Слави та музей освіти в Яготині, музей-садиба Катерини Білокур в с. Богданівка, археологічний музей «Добраничівська стоянка», Капустинський, Сулимівський, Новоолександрівський музеї на території району. Окремою сторінкою діяльної біографії Олександра Степановича стало спорудження пам'ятника молодому Тарасу Шевченку на подвір'ї міської середньої школи № 3 за проектом скульптора Івана Гончара. Його ж зусиллями збережено в яготинському парку каштанову алею, посаджену колись самим Тарасом.

Ганжа Анатолій Андрійович - Голова правління ВАТ «Будівельно-монтажне управління № 10».

У 70-ті роки було розпочато добудову Яготинського НВК "СШ - ЗОШ І-ІІІ ст. № 2", безпосереднім виконавцем будівельно – монтажних робіт був Ганжа Анатолій Андрійович.

Йосипок Олександр Тимофійович - голова Яготинського райвиконкому з 1980 по 1987 роки. З квітня 1992 року Олександро Тимофійович – представник Президента України. У 2000 році вийшла збірка його гуморесок «Патока на шилі».

Нагороди: Орден Червоного Прапора (1977 рік), медаль «За працю і звитягу» (2003 рік).

Осьмірко Микола Григорович - Начальник Яготинського районного шляхово-ремонтного будівельного управління з 1972 по 2003 роки

Товстенко Юрій Віталійович - Директор Яготинського цукрозаводу з 1972 по 1992 роки. За часи його керівництва підприємство виробляло найбільше продукції і стало одним з флагманів харчової індустрії тодішнього Союзу РСР, тринадцять разів виборюючи перехідний Червоний прапор.

Каплоух Василь Ігоревич - Директор Яготинського маслозаводу з 1960 по 1981 роки.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора