Пенсійний фонд України активно впроваджує електронні сервіси

Дата: 18.09.2020 15:00

Голова правління ПФУ Євгеній Капінус на пресконференції, в якій взяли участь представники 11 регіональних Фондів, зокрема й Головного управління ПФУ в Київській області презентував такі електронні послуги Фонду:

• пенсійний калькулятор;
  • електронна трудова книжка;
  • автоматичне призначення пенсії;
  • мобільний застосунок «Пенсійний фонд».

«Запроваджені карантинні заходи обмежують переміщення громадян, тож Пенсійний фонд подбав про те, аби кожен зміг отримати будь-які послуги фонду через вебпортал,» - наголосив Євгеній Капінус.

Київщина активно долучається до впровадження електронних сервісів Пенсійного фонду України. Так, кількість зареєстрованих користувачів вебпорталу ПФ  постійно зростає і нині в області становить понад 421 тисячу осіб, а це 24 відсотки від усього населення.

Із червня 2020 року на автоматичне призначення пенсій зареєстровано 267 заяв.  Задля організації роботи зі сканування трудових книжок сформовано списки громадян передпенсійного віку. В рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи страхувальникам Київської області надіслано 1122 листи.

В області зареєстровано 7474 звернення. Оцифровано 7044 (або 94%) скан-копій трудових книжок. Звертаються як самі застраховані особи, так і роботодавці. І хоча ще немає закону про оцифрування трудових книжок,  роботодавці добровільно, незалежно від форми власності, долучаються до цього сервісу. В свою чергу, служба персоналу направляє для оцифрування скани трудових книжок, що значно спрощує процес призначення пенсії.

Станом на 15 вересня цього року до сервісу «Скан-копія трудових книжок» долучилося 5159 страхувальників Київщини, або 16 відсотків від загальної кількості страхувальників області, які ведуть діяльність.

За інформацією Київської обласної ради