A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Трудові права посадових осіб органів місцевого самоврядування під загрозою, - АМУ звернулася до Прем'єр-міністра

Дата: 13.10.2020 15:22
Кількість переглядів: 335

8 жовтня Асоціація міст України звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням терміново внести зміни до нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України з метою запобігання порушенню прав посадових осіб органів місцевого самоврядування на оплату їхньої праці.

У зв'язку  з проведеним черговим етапом реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, після чергових та перших місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року, частина посадових осіб органів місцевого самоврядування може втратити правові підстави для отримання заробітної плати, а інша частина буде отримувати її на дискримінаційних умовах. 

На даний час питання оплати праці працівників органів місцевого самоврядування врегульоване постановою Уряду від 6 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів». Чинна редакція додатків до постанови №268 встановлює розмежування схем посадових окладів посадових осіб органів місцевого самоврядування в залежності від віднесення міст, селищ, сіл до певних груп за чисельністю населення, приналежності міст та населених пунктів до об’єднаних територіальних громад. В той же час новосформовані територіальні громади вже не можуть вважатися «об’єднаними територіальними громадами», адже утворені в інший спосіб, ніж передбачений Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Таким чином, оплата праці посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема у сільських та селищних територіальних громадах, після місцевих виборів залишиться поза правовим регулюванням. 

АМУ наголошує: щоб не створювати правового вакууму у питанні оплати праці працівників органів місцевого самоврядування необхідно терміново, до 25 жовтня 2020 року, привести постанову  Кабінету Міністрів України від 6 березня 2006 року №268 у відповідність до законодавства. Асоціація міст України висловлює готовність долучитися до розробки відповідних змін. 

АМУ вкотре підкреслює - для того, щоб у подальшому не створювалися правові прогалини у питанні належного функціонування місцевого самоврядування, необхідно у найближчий час врегулювати  відповідні правовідносини у законі, прийнявши законопроєкт "Про службу в органах місцевого самоврядування"  №1223  від 02.09.2019 у новій редакції. 

За інформацією Асоціації міст України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень