Для постановки діагнозу COVID-19 поряд з ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція) широко використовується імуноферментний аналіз визначення антитіл ( ІФА)

Дата: 29.10.2020 14:50

Фото без описуІФА може визначати імуноглобуліни ранньої фази – це імуноглобуліни А та імуноглобуліни М. Ці імуноглобуліни з’являються на 5-7 день від початку захворювання. Імуноглобуліни пізньої фази з’являються пізніше з 2-3 тижня захворювання. Їх виявлення може свідчити про перенесену безсимптомну інфекцію COVID-19 і про наявність імунітету до цієї недуги.

Нещодавно для Яготинської ЦРЛ було придбано імуноферментний аналізатор із всім необхідним обладнанням, а також закуплені тест системи іспанського виробництва для визначення імуноглобулінів ранньої і пізньої фази.

Клінічна лабораторія КНП «Яготинська ЦРЛ» ЯРР проводить дослідження на імуноглобуліни ранньої фази та пізньої фази COVID-19. Для аналізу потрібна кров із вени, яка набирається натщесерце.

ІФА допоможе:

• у постановці діагнозу на початку інфікування;
  • підтвердження діагнозу при негативних ПЛР-тестах;
  • при обстеженні донорів;
  • при обстеженні медпрацівників.

На далі цим аналізатором можливо буде визначити: онкомаркери, гормони, інші інфекційні захворювання.

За інформацією КНП "Яготинська центральна районна лікарня" Яготинської районної ради