A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Яготинська міська рада
Київська область, Бориспільський район

Участь у круглому столі «Утворення  Київської  агломерації як перспектива розвитку столичного регіону»

Дата: 26.02.2021 14:54
Кількість переглядів: 173

26 лютого відбувся круглий стіл «Утворення  Київської  агломерації як перспектива розвитку столичного регіону».

Організатор - Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Асоціація міст Україні в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС виступила співорганізатором форуму.

Учасники - народні депутати України Андрій Клочко, Віталій Безгін та інші, Київський міський голова, голова Асоціації міст України, голова Асоціації «Київська агломерація» Віталій Кличко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, директор Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Ігор Парасюк, голова Київського РВ АМУ, мер Бучі Анатолій Федорук, голова Яготинської міської територіальної громади Наталія Дзюба, голови громад Київщини, експерти АМУ та Ради Європи.

Під час заходу учасники обговорили способи законодавчого визначення правового статусу міських агломерацій та можливості врегулювання питання їх функціонування, практику функціонування Київської агломерації та перспективи розвитку, заслухали європейський досвід вирішення зазначеного питання.

Також було презентовано основні положення законопроєкту«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад» №2637.

Олександр Слобожан, який доєднався до заходу онлайн,  наголосив, що створення Київської агломерації забезпечить ефективне вирішення спільних питань соціально-економічного розвитку столиці та суміжних територіальних громад Київської області.

Агломерація – це особлива форма взаємодії та співпраці, де муніципалітети не втручаються у роботу один одного, - сказав О.Слобожан

Ігор Парасюк під час презентації зауважив, що міста можуть гармонійно розвиватись тільки в унісон зі своїми приміськими територіями, бо це єдиний економічний організм.

Пропонуємо переглянути відео заходу:« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень