Звіт щодо здійснення регуляторної діяльності Яготинською міською радою у 2021 році

Дата: 14.01.2022 10:17

20.01.2022 3187-24-VIII Про звіт Яготинського міського голови щодо здійснення регуляторної політики Яготинською міською радою та її виконавчими органами у 2021 році.

Рішення

Додаток

Реалізація державної регуляторної політики у 2021 році Яготинською міською радою здійснювалась у відповідності до завдань, визначених в Законі України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту», іншими нормативними актами, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також вдосконаленні правового регулювання господарських і адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання. З метою забезпечення системного єдиного підходу до впровадження регуляторної діяльності робота проводилася у таких напрямках:

• планування діяльності з підготовки регуляторних актів;
  • ведення реєстру чинних регуляторних актів;
  • оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної політики.

З метою послідовного впровадження державної регуляторної політики 1 грудня 2020 року розпорядженням міського голови затверджено план роботи з підготовки проектів регуляторних актів Яготинської міської ради на 2021 рік.

У розділі «Регуляторна діяльність» офіційного веб-сайту Яготинської міської ради розміщено регуляторні акти з наведенням інформації про дати їх прийняття. Постійно забезпечується підтримка Реєстру в актуальному стані.

Протягом 2021 року було розроблено 5 проектів регуляторних актів: «Про затвердження правил благоустрою та утримання території населених пунктів Яготинської міської територіальної громади»; «Про встановлення ставок та пільг зі сплати місцевих податків на 2022 рік»; «Про організацію конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходить за межі Яготинською міської територіальної громади Бориспільського району Київської області»; «Про організацію конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті Яготині Бориспільського району Київської області»; «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення Комунальному підприємству «Яготинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства у відповідності з Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869», які коригувалися (вживались необхідні заходи) відповідно до зауважень Державної регуляторної служби з урахуванням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

4 регуляторних акти було приведено у відповідність до законодавства:

Рішенням Яготинської міської ради від 24.06.2021 року № 477-08-VIII «Про затвердження правил благоустрою та утримання території населених пунктів Яготинської міської територіальної громади»;

Рішенням Яготинської міської ради від 24.06.2021 року «Про встановлення ставок та пільг зі сплати місцевих податків на 2022 рік»;

Рішенням виконавчого комітету Яготинської міської ради від 12.08.2021 року № 159 « Про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходить за межі Яготинською міської територіальної громади Бориспільського району Київської області».

Рішенням виконавчого комітету Яготинської міської ради від 21.12.2021 року № 288 « Про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті Яготині Бориспільського району Київської області».

У 2021 році виконано заходи з відстеження результативності 3 регуляторних актів, у тому числі підготовлено звіти про базове відстеження.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» всі регуляторні акти, які були розроблені та прийняті Яготинською міською радою протягом 2021 року, з відповідними аналізами регуляторного впливу, були оприлюднені на офіційному веб-сайті Яготинської міської ради за посиланням https://yagotinmiska-rada.gov.ua/regulyatorna-diyalnist-12-12-38-01-12-2020/.

Суб’єктам господарювання постійно надається консультаційна допомога з реалізації державної регуляторної політики в місті, приймаються зауваження та пропозиції до проектів регуляторних актів, чим досягається відкритість та прозорість регуляторної діяльності.

Крім того, участь у регуляторному процесі уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України на стадії одержання пропозицій, забезпечує відповідність регуляторних актів принципам державної регуляторної політики.