Звернення депутатів Яготинської міської ради VIII скликання щодо виплати заробітної плати на комунальних підприємствах та ситуації із забезпечення пальним

Дата: 26.05.2022 15:18

Ми, депутати Яготинської міської ради VIII скликання, зважаючи на критичну важливість функціонування підприємств комунальної галузі, з метою забезпечення життєдіяльності Яготинської міської територіальної громади, у тому числі і для реалізації заходів по зміцненню обороноздатності Держави, просимо Вашого сприяння щодо:

• вирішення питання оптимізації процесу казначейського обслуговування захищених видатків місцевих бюджетів;
  • відпрацювання алгоритму централізованого забезпечення комунальних підприємств пальним за рахунок коштів місцевого бюджету територіальної громади.

З початком повномасштабної військової агресії російської федерації проти Українського народу, комунальні підприємства населених пунктів перейшли в режим фактично цілодобової роботи спрямованої на підвищення обороноздатності громад, шляхом залучення до зведення фортифікаційних та інженерних оборонних споруд, перевезення вантажів та матеріалів для потреб Держави, усвідомлюючи  високу відповідальність та важливість своєї праці для перемоги над ворогом, в результаті чого використано всі наявні резерви паливо-мастильних матеріалів.

Разом з тим, у зв’язку із законодавчими змінами внесеними до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, починаючи з 05.05.2022 року виникла проблема з виплатою заробітної плати працівникам комунальних підприємств територіальної громади та утворився гострий дефіцит палива, крім того наявні труднощі з його придбанням через обмеження встановлені законодавством України.

Такі дії унеможливлюють забезпечення життєдіяльності міста,  сприяють створенню напруги в трудових колективах.

Яготинською міською територіальною громадою забезпечується виконання плану доходів до бюджету громади.  Станом на 01.05.2022 року  план доходів до бюджету виконано на 103 відсотки. За прогнозними розрахунками очікується виконання  плану і за підсумками п’яти місяців.

Підтримано позачерговою тридцять першою сесією

Яготинської міської ради VІІІ скликання

26 травня 2022 року