Відбулася позачергова 41 сесія Яготинської міської ради

Дата: 14.12.2022 14:32
Кількість переглядів: 159

Фото без опису13 грудня відбулося пленарне засідання позачергової 41 сесії Яготинської міської ради під головуванням міського голови Наталії Дзюби. У сесії взяли участь: секретар міської ради Володимир Гончар, перший заступник міського голови Олександр Кудрявський, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Володимир Галицький, керівники структурних підрозділів і комунальних підприємств Яготинської міської ради, представники засобів масової інформації та громадськості.

На початку засідання на запрошення міського голови перед депутатським корпусом з доповіддю про стан енергетичної мережі в Яготинській громаді виступив Михайло Ребченко, начальник Згурівської та Яготинського відділень ДТЕК Київські регіональні електромережі. Він детально описав ситуацію з графіком відключень по населеним пунктам громади та перспективу її розвитку. Серед іншого він вказав на той факт, що жоден орган місцевого самоврядування і, тим паче, його очільник не вливають на час і період відключення тих чи інших вулиць, мікрорайонів чи цілих населених пунктів. Нині, як він уточнив, в кожній області завершується формування переліку об’єктів критичної інфраструктури, які НЕК «Укренерго» береться забезпечувати електроенергією на максимально тривалий час. Всі інші менш важливі об’єкти, в тому числі приватні домогосподарства, ОСББ і навіть підприємства будуть відмикатися від загального енергомережі без будь-яких роздумів. Дані кроки вирішено вжити з метою збереження ще діючого енергомережі країни. Без таких заходів країну очікує енергетичний колапс найближчим часом.

На порядок денний, враховуючи зміни та доповнення, було винесено сто тридцять питань. Першочергово депутати розглянули і погодили кілька бюджетних питань. За результатами діяльності Яготинської міської ради за 9 місяців поточного року до загального фонду бюджету громади надійшло 177,2 млн грн при запланованому обсязі 172,4 млн грн.  План доходів  виконано на  102,8 %, додатково одержано 4,8 млн  грн. Серед основних бюджетоформуючих надходжень додатково до плану одержано:

  • податку з фізичних осіб – 4,74 млн грн;
  • плати за землю – 4,41 млн грн;
  • єдиний податок – 2,08 млн грн.

Основними джерелами надходжень до загального фонду бюджету є:

  • податок на доходи фізичних осіб – 113,09 млн грн (64 % загального обсягу доходів);
  • плата за землю – 30,45 млн грн (17 %);
  • єдиний податок – 23,19 млн грн (13 %);
  • акцизний податок – 6,41 млн грн (4 %).

Решту 2 % складають: плата за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок на прибуток підприємств, адміністративні збори, рентна плата, адмінштрафи.

Найбільшими платниками відрахувань ПДФО до  бюджету за останні 9 міс. є: ТДВ "ЯГОТИНСЬКИЙ МАСЛОЗАВОД", ТОВ "РОЗПОДІЛЬЧИЙ ЦЕНТР "ПЛЮС", ТОВ "ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ", ТОВ "МХП- АГРО-С", ТОВ "СГ ПІДПРИЄМСТВО ІМ. А.Г.КРАВЧЕНКА", СГ ТОВ "ПРИДНІПРОВСЬКИЙ КРАЙ", ТОВ "БЗК", ТОВ "ЕКСОН ОІЛ", ТОВ "ДЖЕНЕРАЛ ТРАНС АЛЬЯНС ЛОГІСТІК", ТОВ "УКРСТАРЧ".

Надходження місцевих податків і зборів за звітний період становить 56,21 млн грн, або 111,5 % до плану.  Структура місцевих податків і зборів за січень-вересень поточного року склала: орендна плата за землю та земельний податок – 54,1 % єдиний податок – 41,3 %, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 4,5%, транспортний податок – 0,1 %.

Орендної плати за землю та земельного податку надійшло 30,45 млн грн, або 117,0 % до планового показника. Зростання відбулось за рахунок того, що деякі платники сплатили в лютому та березні річні суми податку та надходження разових сум від проведеного аукціону щодо продажу права оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення. До відповідного періоду минулого року надходження зросли на 5,8 млн грн за рахунок перегляду ставок оренди.

Надходження по єдиному податку становить 13 % від загальної суми надходжень загального фонду громади. Плановий  показник надходжень до  бюджету становить  виконано на 109,9 % та отримано понад план 2,08 млн грн. В порівнянні з показником відповідного періоду минулого року надходження доходів за 9 місяців  2022 року становить  112,2 %, або більше на 2 527,7 тис. грн.

За  вказаний період до бюджету громади надійшло податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 2,53 млн грн, що  менше від планового показника на 712,9 тис. грн. та менше на 420,2 тис. грн. до показника 2021 року. Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Невиконання за 9 місяців 2022 року відбулось в зв’язку з запровадженням в Україні воєнного стану, в наслідок чого ДПС В Київській області  несвоєчасно проведено нарахування згідно норм Податкового кодексу України і відповідно податкові повідомлення-рішення не врученні  платникам податку.

За 9  місяців  2022 року до бюджету громади  акцизного податку надійшло 6,4 млн грн, або 51,5 % до плану за 9 місяців 2022 року, в т.ч.:

  • акцизного податку з виробленого в Україні пального – 0,46 млн грн, що на 1,05 млн грн. менше аналогічного періоду минулого року;
  • акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального ‒ 1,6 млн грн., що на 3,53 млн грн. менше аналогічного періоду минулого року;
  • акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 4,34 млн грн.

Зменшення надходжень від акцизного податку з виробленого в Україні пального та ввезеного на митну територію України пов’язано з введенням в дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», яким тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну території України бензинів моторних, важких дистиляторів та скрапленого газу встановлено ставки акцизного податку у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів.

На сесії були підтримані всі рішення щодо структури та загальної чисельності працівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Яготинської міської ради, а також її апарату та виконавчих органів. В цілому, кількісних склад працівників за окремим виключенням залишився на рівні минулого року по всій структурі міської ради.

Депутати одноголосно підтримали низку програм розвитку, благоустрою та соціального захисту громади на наступні роки, а саме:

  • Програму управління майном комунальної власності Яготинської міської територіальної громади в особі Яготинської міської ради на 2023 рік;
  • Програму з відзначення державних та професійних свят, ювілейних, пам’ятних та знаменних дат і подій, заохочення колективів, окремих громадян за заслуги перед Яготинською міською територіальною громадою та здійснення представницьких та інших заходів на 2023 рік;
  • Комплексну програму профілактики злочинності, зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян на території Яготинської міської територіальної громади на 2023/2024 роки;
  • Програму компенсації за надані послуги зв’язку пільговій категорії громадян (жителів Яготинської міської територіальної громади) на 2023/2025 роки;
  • Програми надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2023/2025 роки;
  • Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (жителів Яготинської міської територіальної громади) на залізничному транспорті приміського сполучення на 2023/2025 роки;
  • Програму розвитку житлово-комунального господарства, соціальної сфери та благоустрою території населених пунктів Яготинської міської територіальної громади на 2023 рік;
  • Програму надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2023/2025 роки.

Крім того, були затверджені плану діяльності міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів плану-графіку з відстеження результативності дії регуляторних актів на 2023 рік.

На пленарному засіданні було розглянуто близько сотні питань управління комунальною власністю та земельних питань.

Насамкінець депутати погодити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо проведення проплати УДКСУ в Яготинському районі Київської області платіжних документів на джерела резервного енергоживлення (генераторів).


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт