До уваги суб’єктів господарювання! Як бізнес може допомогти енергосистемі країни!
Яготинська міська рада нагадує неодноразово суб’єктам господарювання незалежно від форм їх власності та підприємцям про необхідність обмежити використання зовнішньої реклами, вивісок магазинів, підсвіток та будь-якої ілюмінації у закладах торгівлі та підприємствах в період з 07:00 до 23:00 години. Розуміємо, що бізнес має працювати та підтримувати економіку, однак зараз спільне завдання – продовжити економію електроенергії та допомогти збалансувати систему енергопостачання. Інша річ, якщо вся ця краса живиться від батарейок чи генератора, у такому разі – будь ласка. Жителі Яготинської громади до нашої Перемоги здатні знайти улюблену кав’ярню чи магазин з продуктами, або ж заправку без яскравої ілюмінації. Підсвітка реклами та ілюмінації ввечері і під час комендантського часу – пуста витрата коштів. В Україні триває війна, тож потрібно правильно розтавляти акценти та дотримуватись певних норм і правил.
На жаль, ситуація в енергетичній системі України вкрай нестабільна. Тому ми закликаємо максимально скоротити споживання електроенергії не лише побутових споживачів, а й представників бізнесу у Яготинській міській територіальній громаді – власників підприємств, сфери послуг, ринків, автозаправочних станцій, магазинів та торгових мереж, кафе і ресторанів – задля економії електроенергії. Обов’язок кожного – максимально обмежити використання електроенергії. Це допоможе стабілізувати енергосистему, а також мінімізує можливість вимушеного вимкнення світла.
Як можна заощадити електроспоживання?
1. Тимчасово відмовитись від підсвічування вивісок, фасадного освітлення, білбордів, сіті-лайтів, телеекранів для розміщення реклами. Повна ілюмінація закладів в часи «пікового» навантаження на систему зараз може сприйматися як антиреклама.
2. За можливості відмовитися від обігрівачів – одних з найбільших поглиначів електроенергії. Перевірте, як ви втрачаєте тепло. Подбайте про встановлення довідників на дверях (щоб не втрачати тепло щоразу, коли входять та виходять відвідувачі), якісних склопакетів, зонування простору (великі зали втрачають тепло швидше).
3. Замінити традиційні лампи розжарювання на галогенні, люмінесцентні та світлодіодні лампи (LED), які споживають на 20-80% менше електроенергії та служать набагато довше.
4. Вимикати в офісах світло або електроприлади, якщо ними ніхто не користується.
Просимо споживачів (як побутових, так і юридичних) з розумінням поставитися до вимушених кроків з обмеження споживання електроенергії! Такі необхідні заходи дозволять уникнути масштабних аварійних відключень та зберегти енергосистему країни.
Інформує сектор торгівлі, підтримки підприємництва та
реклами апарату Яготинської міської ради