Щодо обмеження спільної роботи депутатів та помічників - близьких осіб

Дата: 17.11.2021 10:51

16 листопада 2021 року набрав чинності Закон України від 17.09.2020 р. №918–IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб». Зазначений закон обмежує спільну роботу близьких осіб на посадах помічників-консультантів депутатів усіх рівнів - народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад. Документ вносить зміни до Законів України «Про запобігання корупції», «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим»  та до Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Відповідно до вказаного вище закону,  встановлені ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» обмеження щодо спільної роботи близьких осіб поширюються на помічників-консультантів депутата місцевої ради.

Згідно вимог Закону не можуть бути помічниками-консультантами депутата місцевої ради близькі особи, а саме:

члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта;

члени сім’ї:

а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, та діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб’єктом;

б) будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Уповноважена  особа з питань запобігання

та виявлення корупції