Пошук

Чи можуть посадовці, які вимушені були покинути територію України через російське вторгнення, отримувати грошову допомогу за кордоном?

Дата: 24.03.2022 11:19
Кількість переглядів: 101

Війна росії проти України триває. Через цю безпідставну агресію чимало українокзмушені шукати прихистку за кордоном.

Через це до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) вже почали надходити питання – чи можуть особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, отримувати грошову допомогу від іноземних держав.

Роз’яснюємо про це детально.

Якщо ви переїхали за кордон через російську агресію, ви маєте право на соціальну допомогу навіть якщо ви продовжуєте працювати публічним службовцем (дистанційно або ви перейшли на простій). Соціальну допомогу можна отримувати не лише речами, але й у грошових виплатах. Водночас Закон України “Про запобігання корупції” все ж передбачає, що соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати як дохід. Ми розуміємо, що збирати довідки – це не те, на що мають витрачати громадяни свої зусилля після війни.

Чинне антикорупційне законодавство України не забороняє посадовцям отримувати соціальні виплати, проте має обмеження щодо сумісництва та суміщення.

Саме тому найближчим часом НАЗК ініціює зміни до законодавства, щоб українці, які стали вимушеними переселенцями, не мали декларувати соціальну та гуманітарну допомогу, а також зміни, які не будуть забороняти сумісництво з іншою оплачуваною діяльність на час простою.  

Зберігайте спокій і отримуйте грошову допомогу від друзів України.

Впевнені, що вже скоро Наша Армія переможе, і всі ми будемо святкувати цю перемогу вдома.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора