Перелік документів, необхідних для представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання України "Мати-героїня"

Дата: 10.02.2023 09:15
Кількість переглядів: 1050

Фото без описуВідповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною. Почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі усиновлених дітей, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Зазначаємо, що п’ятій дитині (з менших) обов’язково повинно бути вісім років. Присвоєння зазначеного звання надається тим жінкам, які відмінно виконали свій материнський (батьківський) обов'язок щодо виховання дитини, піклування про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювали належні умови для розвитку її природних здібностей, поважали гідність дитини, готували її до самостійного життя та праці.

Згідно з порядком представлення до почесних звань, висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури можуть проводити органи місцевого самоврядування, а саме місцева служба у справах дітей та сім’ї.

Багатодітна мати подає заяву щодо підготовки потрібних документів на порушення клопотання в органи місцевого самоврядування. Саме звідси починається збір, обробка інформації, підготовка і винесення основного рішення — підтримати кандидатуру на висунення на здобуття почесного звання «Мати-героїня» чи відмовити. Якщо ж жінці відмовили, то має бути зазначено причину такого рішення.

Багатодітній матері до заяви також потрібно подати такі документи:

1. Копії паспорта матері – 2 примірника.

2. Копія ідентифікаційного коду матері.

3. Довідка про склад сім’ї та акт обстеження житлово-побутових умов від депутата органу місцевої влади.

4. Копія трудової книжки матері.

5. Характеристика на матір.

6. Довідка з поліції про відсутність/наявність судимості на матір та дітей з 14 років.

7. Копія свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбу або смерть чоловіка.

8. Копія паспорта чоловіка.

9. Характеристика на чоловіка.

10. Копії свідоцтв про народження дітей.

11. Копії атестатів про закінчення школи та дипломів, свідоцтв із інших навчальних закладів.

12. Довідки зі школи на дітей.

13. Характеристики на дітей.

14. Довідки з поліції на дітей з 11 до 14 років, що не перебувають на обліку як правопорушники.

15. Довідка зі служби у справах дітей, що неповнолітні та малолітні діти не стоять на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

16. У разі одруження дітей (дочок) та зміни прізвища надати копію свідоцтва про шлюб.

17. У разі смерті дитини копія свідоцтва про смерть та довідка про причину смерті.

18. У випадку зміни прізвища матері, надати підтвердження (копії свідоцтв про шлюб, копії свідоцтв про розірвання шлюбу або виписка із РАЦСу).

19. Клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» на голову міської ради (для тих кандидатів, чиє висунення до нагородження здійснюється за місцем роботи кандидатки).

20. Рішення сесії, виконкому, зборів трудового колективу (для тих кандидатів, чиє висунення до нагородження здійснюється за місцем роботи кандидатки).

21. Нагородний лист, відповідно до форми, затвердженої рішенням Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України від 17.03.2003 р. у 3-ох примірниках (із зазначенням повної адреси: вулиця, номер будинку, назва населеного пункту; в якому році діти закінчили школу, вказати адресу проживання дітей, характеристика на кожну дитину) (за результатами розгляду наданих документів).

Усі копії мають бути завірені.

Примітка. На основі всіх зібраних документів органами місцевого самоврядування складається нагородний лист.

Обов’язкова інформація у нагородному листі кандидатури на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»:

- про відсутність фактів судимостей у жінки-кандидата;

- про відсутність фактів судимостей у кожного з дітей;

- дата народження дітей;

- про освіту кожного з дітей (де навчалися, який заклад закінчили);

- про відсутність перебування кожного з дітей в інтернатних закладах;

- місце роботи;

- як характеризуються в робочому колективі;

- якою громадською діяльністю займалися чи займаються;

- особисті досягнення, успіхи;

- до свідоцтва про смерть дитини, де не вказано причину смерті, додавати копію довідки про причину смерті дитини.

ПОСЛІДОВНІСТЬ

Документи подаються до служби у справах дітей та сім’ї органу місцевого самоврядування для вивчення. Перевірені документи подаються до Служби у справах дітей та сім‘ї Київської обласної державної адміністрації. Після розгляду службою підтримані нагородні матеріали надсилаються до Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України. Схвалені нагородні документи надсилаються до Офісу Президента України, де їхній розгляд може тривати рік, а то й більше.

Які найчастіше виникають труднощі в оформленні документів?

Досить часто це неправильне оформлення і відповідність документів. Перепоною може стати навіть одна літера/цифра в нагородному листі, орфографічні помилки, не вказана причина смерті, відсутність свідоцтва про народження дитини тощо.

Випадки відмови в отриманні звання.

Причиною такого рішення може бути те, що діти були засуджені умовно або перебували у місцях позбавлення волі, а також без поважних причин виховувалися в закладах інтернатного типу або перебували під опікою, або народження та проживання за кордоном (найчастіше), вчинення суїциду одного з дітей. Ці умови не прописані в законах, проте цього вимагає Комісія державних нагород та геральдики Адміністрації Президента України.

За який період часу розглядаються подані документи?

Чинним законодавством не визначено період часу розгляду подань на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» не має, проте згідно з Законом України «Про звернення громадян» повний пакет документів розглядаються протягом місяця.

Тепер, аби отримати винагороду, жінка, якій вже присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа подає до органів праці та соціального захисту населення лише заяву про виплату винагороди, де зазначено спосіб виплати (через відділення поштового зв’язку або на особовий банківський рахунок) та копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я, по-батькові, місце реєстрації.

Примітка. Копію посвідчення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» подавати не потрібно.

Після подачі всіх документів орган соціального захисту формує особову справу, до якої додає ксерокопію Указу Президента України про присвоєння жінкам почесного звання «Мати-героїня».

У разі, якщо жінка самостійно не може подати пакет документів із певних причин, то замість неї до служби у справах дітей та сім’ї може звернутися уповноважена особа з нотаріально засвідченим документом, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.

Одноразова сума винагороди виходить з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», виплачує орган праці та соціального захисту населення за місцем її реєстрації одразу всією сумою.

На 2023 рік ця сума становить — 26840 грн.

Особі, удостоєної почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

НЕОБХІДНО ПАМ'ЯТАТИ:

остаточне рішення про присвоєння почесного звання приймається Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України.

За додатковою інформацією звертайтесь: Служба у справах дітей та сім’ї Яготинської міської ради, e-mail: ssd_1025@ukr.net.

Адреса: вул. Пирятинська, 1, м. Яготин (червона двохповерхова будівля, перший поверх), каб. № 7, тел: (04475) 5-55-95.

Інформує Служба у справах дітей та сім'ї

Яготинської міської ради


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт