Сімейний патронат: "Збережемо сім'ю для дитини"

Дата: 31.03.2023 11:02
Кількість переглядів: 173

Фото без описуОдним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Кожній дитині для повноцінного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім'ї, в оточенні теплоти, турботи та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Однак, в нашому сьогоденні, суспільство зіштовхнулось з жорстокими реаліями життя, яке з різних причин позбавило багатьох дітей домашнього затишку та належного батьківського піклування. У таких випадках залишати дитину в небезпечному середовищі не можна, необхідно негайно вирішувати її долю. Щоб захистити інтереси дитини, створити сприятливі умови для її фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, держава запровадила нову форму тимчасового влаштування – патронатну сім'ю.

Патронат над дитиною, або сімейний патронат, - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дає змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.

Кандидатом у патронатні вихователі може бути людина, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має повнолітнього члена сім'ї (це може бути чоловік або дружина, син, донька, інший член сім'ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім'ї патронатного вихователя. Також родина повинна мати належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати та побутових зручностей.

Що ж входить в обов’язки патронатного вихователя? В першу чергу, це забезпечення дитини житлом, одягом, харчуванням, створення умов для навчання, фізичного та духовного розвитку. Співпраця з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин, забезпечення доступу до послуг, визначених договором про патронат над дитиною. Термін перебування дітей в патронатній родині встановлюється органом опіки та піклування, але не може перевищувати 6 місяців.

Робота патронатного вихователя оплачується з державного бюджету, також щомісячно виділяються кошти на утримання дітей. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2023 р. — 13 420 грн.), оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім'ї. Державна соціальна допомога на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя виплачується в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей (прожитковий мінімум станом на 01.01.2023 р. для дітей віком до 6 років — 5 680 грн., для дітей віком від 6 до 18 років - 7 082 грн). Кандидат у патронатні вихователі має обов'язково пройти спеціальне навчання та укласти договір про умови запровадження патронату.

Якщо Ви не працюєте, але хочете свої знання, навички та вміння застосувати з користю для дітей, маєте бажання та можливості взяти їх у свій дім на виховання та спільне проживання, звертайтеся до Служби у справах дітей та сім'ї Яготинської міської ради. Ми знаходимося за адресою: вул. Пирятинська, 1 (1 поверх, кабінет 7, 8), м. Яготин. Вичерпну інформацію з питань сімейного патронату Ви зможете отримали за телефоном: (04575) 55595.

Інформує Служба у справах дітей та сім'ї

Яготинської міської ради


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт