Відпустки при народженні дитини: кому надається і коли втрачається право на її отримання, роз'яснює Держпраці

Дата: 05.04.2023 08:48
Кількість переглядів: 157

Фото без описуОплачувана відпустка тривалістю до 14 к.д. (без урахування святкових і неробочих днів) надається одноразово за письмовою заявою працівника, але не пізніше трьох місяців з дня народження дитини та повинна бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження немовляти (ч. 1 ст. 77-3 КЗпП).

Надається лише одній з осіб:

🔸 чоловіку, дружина якого народила дитину;

🔸 батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

🔸 бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Ділити відпустку не можна. Отримати компенсацію не можна. Є можливість перенесення права її отримання у разі звільнення з одного підприємства і переходу на інше, в межах трьох місячного терміну з дня народження дитини надавши новому роботодавцю довідку про її невикористання на попередньому місці роботи (Порядок, затверджений постановою КМУ від 07.07.2021 № 693).

☝️У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури (ч. 2 ст. 12 Закону від 15.03.2022 № 2136-ІХ).

☝️По закінченню 104-денного періоду з дня народження немовляти працівник втрачає право на отримання даного виду відпустки.

☝️Дана відпустка не може бути перенесена на період після закінчення дії воєнного стану.

Інформує Держпраці


« повернутися до розділу «Регіональні новини»

Код для вставки на сайт