Реєстрація учасників патріотичного форуму учнівської молоді Київщини “Пам’ятаємо! Перемагаємо!”

Дата: 21.04.2023 12:40
Кількість переглядів: 229

Фото без описуРеєстрація (до 01 травня 2023 року) учасників патріотичного форуму учнівської молоді Київщини “Пам’ятаємо! Перемагаємо!”, що відбудеться 5 травня 2023 року, до Дня пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8 травня), Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час ІІ Світової війни (14 травня), Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (депортації 1944 року, 18 травня).

Для обрання тематики доповіді та якісної підготовки до виступу пропонуємо ознайомитися із методичними рекомендаціями Українського національного інституту пам’яті (ЗАКЛИКАЄМО дотримуватися науково-історичної термінології) та проєктом інституту “Історичний спротив”.

Доповідач – один. Тривалість доповіді – до 7 хв. Просимо підготувати просту, але якісну презентацію.

Вимоги до статті: документ Microsoft Word, формат А-5, усі поля по 2 см, шрифт Times New Roman – 11 pt без переносів, міжрядковий інтервал – 1,15, абзацний відступ – 1 см, сторінки не нумеруються) обсягом до 7 друкованих сторінок (не більше) разом зі списком літератури. У тексті статті можна розмістити не більше 3-х фото чи ілюстрацій, хорошої якості та розміром не більше 6х7 см).

Стаття має складатися з таких частин: 1) назва (жирним шрифтом, відцентрована); 2) зліва дані автора чи авторів (курсивом, П.І., повні і правильні назви гуртка / класу, закладу освіти, повне П.І. керівника дитини, посада та місце роботи); 3) текст; 4) список використаної літератури, корисні електронні посилання (до 5-7 найменувань), оформлені згідно вимог МОН України, та перелік опитаних осіб, які надавали свідчення, інформацію та консультативну допомогу.

Юні пошуковці проводять дослідження сторінок історії Київщини періоду 1939-1945 років, презентують пошукові матеріали про земляків: учасників Українського визвольного руху, Української повстанської армії, воїнів радянської армії та партизан, які боролися із німецько-нацистськими окупантами, дітей війни, остарбайтерів тощо. Жіночі історії війни. Війна у долі моєї родини. Розповідають про злочини нацистських окупантів проти українців, євреїв, ромів, та про рятівників – Праведників Світу. Аналізують бойові дії та операції часів Другої світової війни на території Київщини, втрати серед цивільних, репресованих радянською владою («чорносвитників»), військових, працю тиловиків та виживання людей в окупації. Розкривають тему вигнання німецьких окупантів, але не визволення України (радянська окупація, депортація-геноцид кримсько-татарського народу, післявоєнний голод, репресії тощо), відбудова господарства, внесок українців у Перемогу над нацизмом у світі.

Інформування про перейменування вулиць населених пунктів Київщини відповідно до Законів «Про декомунізацію» (перейменування вулиць імені радянських військових, НКВ-дистів: ватутіна, жукова тощо). Про реекспозиції в облікованих музеях закладів освіти Київщини військово-історичного профілю у межах декомунізації та у відповідності до чинної програми прежмета “Історія України”. Аналіз та популяризація сучасної, актуальної історично-документальної, наукової літератури про історію Другої світової війни в Україні, матеріалів Українського інституту національної пам’яті. Україна та європейські традиції вшанування пам’яті воїнів та жертв ІІ Світової війни. Участь у всеукраїнській акції “Мак пам’яті”. Паралелі між ІІ Світовою та сучасною російсько-українською війнами тощо.

Організатори переглядатимуть зміст статей та презентацій. Учасники, зміст матеріалів яких не відповідатиме принципам об’єктивності, науковості, історизму, академічної доброчесності, а також чинній історичній термінології, до участі у форумі не допускатимуться. Консультації: Людмила Дюдя (098-343-15-52).

Інформує КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»


« повернутися до розділу «Регіональні новини»

Код для вставки на сайт